Валютний вклад до статутного капіталу: тонкощі обліку курсових різниць

В обраному У обране
Друк
Адамович Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2019/№ 80
Одним з учасників підприємства є іноземний інвестор (юрособа): у статутних документах його частка зареєстрована в гривнях і в доларах США. Як обліковувати валютний вклад до статутного капіталу (СК) від нерезидента? Чи виникнуть курсові різниці за валютним вкладом? Як оцінювати вклад при виході нерезидента із складу учасників?

Оцінка вкладу та формування СК

Нерезиденти можуть здійснювати іноземні інвестиції шляхом внесення до СК іноземної валюти. Такий вклад обов’язково оцінюють в іноземній конвертованій валюті1 і в гривнях (ч. 1 ст. 393 ЦКУ, ст. 5 Закону № 932). А сам перерахунок вкладу здійснюють за курсом, установленим НБУ.

1 Інвалюта може бути 1 та/або 2 групи Класифікатора іноземних валют (п. 29 Положення про здійснення операцій із валютними цінностями, затвердженого постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 2).

2 Закон України «Про режим іноземного інвестування» від 19.03.96 р. № 93/96-ВР.

Зазвичай такий перерахунок проводять на дату підписання установчих документів: виходячи з розміру гривневого еквівалента частки нерезидента розраховують розмір іноземної інвестиції. Тому, як правило, в установчих документах розмір СК підприємства і вкладів іноземних учасників записують в іноземній валюті й одночасно в гривневому еквіваленті.

Бухгалтерський облік. У бухобліку підприємство формує СК із вкладом у валюті в загальному порядку на субрахунку 401 «Статутний капітал».

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити