Зміна цільового призначення сільгоспугідь

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2019/№ 84
У липні 2019 року підприємство вирішило змінити цільове призначення земельної ділянки «для іншого сільськогосподарського призначення» (01.13) на нове — «для будівництва офісних приміщень та інших будівель громадської забудови» (03.10). Така трансформація відбулася у вересні 2019 року. У зв’язку з цим сільська рада виставила підприємству рахунок за відшкодування втрат сільгоспвиробництва, спричинених вилученням сільгоспугідь. Чи законні такі дії, і якщо так, то куди віднести в бухобліку ці витрати? Чи слід уточнювати розмір плати за землю?

Цільове призначення землі

Кожна земельна ділянка має конкретне цільове призначення, тобто встановлені на підставі відповідної техдокументації із землеустрою та чинного законодавства правила використання земділянки.

Водночас інколи підприємству потрібно використовувати земділянки не за їх призначенням. Так, наприклад, у нашому випадку на землі сільгосппризначення підприємство має намір побудувати промислову будівлю, чого за загальним правилом на таких землях робити не можна.

Щоб можна було здійснити таке будівництво, їх власник має змінити цільове призначення земель на таке, що дасть змогу без проблем збудувати запланований об’єкт.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити