Якщо дохід перевищив 20 мільйонів

В обраному У обране
Друк
Ольховик Ольга, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2019/№ 86
20 мільйонів гривень — знакова сума для платників податку на прибуток. Якщо дохід не перевищує цю суму, підприємство може визначати об’єкт оподаткування за бухгалтерськими даними, без коригування на різниці розд. III ПКУ, і звітувати один раз на рік. Якщо ж дохід більше 20 млн, без коригувань вже не обійтися і подавати декларацію з прибутку треба щокварталу. Але як бути малодохідному підприємству, що тільки-тільки переступило встановлену межу? З коли починати жити за високодохідними правилами?

Рахуємо до двадцяти

При розрахунку 20-мільйонного ліміту орієнтуємося на річний дохід від будь-яких видів діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку. Сюди входять: дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні, фінансові та інші доходи (абзай десятий п.п. 134.1.1 ПКУ).

Зверніть увагу: формально в нормі йдеться про виручку, а не про чистий дохід від реалізації, а доходи від участі в капіталі взагалі не згадуються. Незважаючи на це, ми вважаємо, що в розрахунку 20 мільйонів повинен брати участь саме чистий дохід від реалізації (тобто суми знижок і повернень, суми, належні комітентові, тут не враховуємо), а дохід від участі в капіталі викидати з розрахунку не варто. Загалом, визначаючи свій податковоприбутковий статус, дивимося на загальну суму дохідних рядків з графи 3 Звіту про фінрезультати (Звіту про сукупний дохід) ф. № 2:

рядок 2000 (оборот за Дт 70 із Кт 791);

рядок 2120 (оборот за Дт 71 із Кт 791);

рядки 2200, 2220 (оборот за Дт 72, 73 із Кт 792);

рядок 2240 (оборот за Дт 74 із Кт 793).

Ті, хто звітує за малими формами, орієнтуються на показник рядка 2280 Звіту про фінансові результати (форми № 2-м або № 2-мс).

Суми з цих рядків Звіту про фінрезультати відображають в рядку 01 декларації з податку на прибуток. Цей показник і є визначальним для розрахунку податкових різниць, а також для визначення звітного періоду.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити