Вугільна пільга і розподіл ПДВ

Костюк Дмитро, заступник головного редактора
Податки & бухоблік Січень, 2020/№ 1-2
В обраному У обране
Друк
Законодавець увів цікавий механізм застосування вугільної пільги. По-перше, від неї можна відмовитися, по-друге, при відмові постачальник застосовує касовий метод, по-третє, згідно з ПКУ є нюанси нарахування компенсуючих податкових зобов’язань. Усі ці особливості накладають свою специфіку. Давайте з'ясуємо, до чого вона призводить у контексті ст. 199 ПКУ.

Якщо постачальник вугілля відмовляється від пільги, передбаченої п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, то податкові зобов’язання (далі — ПЗ) він нараховує за загальною ставкою і застосовує касовий метод (п. 44 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ). Якщо ж він вирішив використовувати пільговий режим, то з’являється певна специфіка. А ось якщо він то використовує пільгу, то повертається до загального порядку нарахування ПЗ, таких запитань додається. Але про все по порядку.

Чи розподіляється ПДВ?

При здійсненні неоподатковуваних операцій у загальному випадку потрібно нараховувати компенсуючі ПЗ згідно з п.198.5 ПКУ. Проте для постачальників вугілля в п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ введено виняток. Вони не застосовують норми цього пункту в частині товарів/послуг, необоротних активів, суми ПДВ за якими були включені до податкового кредиту (далі — ПК) у звітних періодах, що передували періоду початку застосування пільги. Інакше кажучи, якщо придбання здійснюються в періоді застосування пільги, компенсуючий ПДВ потрібно нараховувати. Якщо ж ідеться про старі придбання, то компенсуючий ПДВ не нараховується.

Так випливає з ПКУ. Проте життя більш заплутане. Податківці поставили знак рівності між «періодами, що передують періоду початку застосування пільги» і «періодами до дати набрання чинності п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ». Ще у 2016 році вони роз’яснили (БЗ 101.13): можливість не застосовувати п. 198.5 ПКУ стосується тільки тих придбань, які були здійснені до 01.01.2016 р., тобто до впровадження пільги.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд