Амортизація в період карантину: бути чи не бути?

Децюра Сергій, податковий експерт
Податки & бухоблік Березень, 2020/№ 24
В обраному У обране
Друк
Зупинка роботи підприємства через введення карантину у зв’язку з пандемією коронавірусу ставить перед бухгалтером чимало запитань. Одним із них є порядок нарахування амортизації на виробничі основні засоби (ОЗ), які через простій на підприємстві, запроваджений у зв’язку з карантином, тимчасово не експлуатуються. Про те, чи нараховувати амортизацію на такі ОЗ і як відображати ці операції в обліку, поговоримо далі.

Облік різний — правила одні

Призупинення роботи підприємства через уведення карантину є нічим іншим як простоєм. На це, зокрема, вказує саме визначення простою, що наведене у ч. 1 ст. 34 КЗпП.

Враховуючи це, а також той факт, що при простої ОЗ вибувають із активного використання, виникає запитання: чи потрібно під час простою продовжувати нараховувати амортизацію на виробничі ОЗ?

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд