Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Не сформували податковий кредит за первинкою: як бути з коригуванням при поверненні авансу?

Казанова Марина, податковий експерт, CAP
Податки & бухоблік Червень, 2022/№ 45
Друк
Питання. У лютому (22.02.2022) перерахували аванс постачальнику, але постачальник не зміг зареєструвати податкову накладну, оскільки намагався це зробити вже після 24.02.2022. Декларацію з ПДВ за лютий ми подавали, але в ній податковий кредит за цією операцією не відображали (не скористались можливістю відобразити кредит на підставі первинки). Тепер нам повернули аванс. За звичайних умов ми мали б відкоригувати податковий кредит, не чекаючи розрахунок коригування (РК). А як бути з цим коригуванням, якщо податковий кредит не відображали?

Дійсно, ст. 192 ПКУ говорить про те, що відкоригувати податковий кредит (ПК) покупець зобов’язаний в періоді виникнення коригуючої події (в нашому випадку такою подією є повернення авансу) незалежно від того, зареєстрований розрахунок коригування (РК) чи ні. Це ж саме прямо прописано в п. 17 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 № 569.

Але! Ця ж ст. 192 ПКУ говорить про коригування вже відображеного ПК:

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі