Детально щодо процесу виправлення помилок у декларації з податку на прибуток читайте в статті «Виправлення помилок: через додаток ВП і без нього» // «Податки & бухоблік», 2022, № 6.
А тут ми лише коротенько нагадаємо деякі важливі моменти щодо самостійного виправлення помилок. Таке самовиправлення ПКУ допускає протягом 1095 календарних днів (п. 102.1 ПКУ), але на період воєнного стану перебіг цього строку зупинено (п. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). А згідно з п. 50.1 ПКУ його можна здійснити одним із двох способів: шляхом подання уточнюючої декларації (УД) до помилкової декларації з податку на прибуток або у складі поточної декларації через додаток ВП.
Через УД. Окремої форми УД з податку на прибуток немає. Щоб декларація вважалась УД, у ній ставлять відмітку «Х» у полі «Уточнююча». У рядках 1 — 25 (1 — 28)* УД зазначаються правильні показники за період, що уточняється. Якщо сума податкових зобов’язань змінилася, то заповнюємо в УД частину «Виправлення помилок» — рядки 26 — 34 (29 — 37). Разом з УД подаються усі додатки до неї** (окрім тих, які не заповнені через відсутність операцій/показників).
* Тут і надалі наводимо в дужках номери рядків декларації та додатка ВП у редакції з урахуванням змін, унесених до цих форм наказом Мінфіну від 20.02.2023 № 101, який на дату написання ще офіційно не опубліковано.
** Якщо в результаті виправлення помилки показники, раніше відображені в додатку, не змінилися, додаток все одно з УД подається.