Теми статей
Обрати теми

Уточнюємо податок на прибуток: поправка на МПЗ

Павленко Олексій, податковий експерт
Податки & бухоблік Квітень, 2023/№ 27
Друк
У цій публікації обговоримо ситуації і нюанси проведення виправлень у декларації з податку на прибуток тих помилок, які були пов’язані з мінімальним податковим зобов’язанням (МПЗ) чи зачепили його показники, і це вплинуло (чи не вплинуло) на підсумкові показники з податку на прибуток та/або на інші показники поданої декларації за 2022 рік.

Загальний алгоритм виправлення

Детально щодо процесу виправлення помилок у декларації з податку на прибуток читайте в статті «Виправлення помилок: через додаток ВП і без нього» // «Податки & бухоблік», 2022, № 6.

А тут ми лише коротенько нагадаємо деякі важливі моменти щодо самостійного виправлення помилок. Таке самовиправлення ПКУ допускає протягом 1095 календарних днів (п. 102.1 ПКУ), але на період воєнного стану перебіг цього строку зупинено (п. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). А згідно з п. 50.1 ПКУ його можна здійснити одним із двох способів: шляхом подання уточнюючої декларації (УД) до помилкової декларації з податку на прибуток або у складі поточної декларації через додаток ВП.

Через УД. Окремої форми УД з податку на прибуток немає. Щоб декларація вважалась УД, у ній ставлять відмітку «Х» у полі «Уточнююча». У рядках 1 — 25 (1 — 28)* УД зазначаються правильні показники за період, що уточняється. Якщо сума податкових зобов’язань змінилася, то заповнюємо в УД частину «Виправлення помилок»рядки 26 — 34 (29 — 37). Разом з УД подаються усі додатки до неї** (окрім тих, які не заповнені через відсутність операцій/показників).

* Тут і надалі наводимо в дужках номери рядків декларації та додатка ВП у редакції з урахуванням змін, унесених до цих форм наказом Мінфіну від 20.02.2023 № 101, який на дату написання ще офіційно не опубліковано.

** Якщо в результаті виправлення помилки показники, раніше відображені в додатку, не змінилися, додаток все одно з УД подається.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі