Теми статей
Обрати теми

Відпускний резерв у резидентів Дія Сіті

Вороная Наталія, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Квітень, 2023/№ 34
Друк
Про те, як у загальному випадку розрахувати суму забезпечення на оплату відпусток, ви могли дізнатися зі статті «Резерв відпусток» // «Податки & бухоблік», 2023, № 30. Але якщо ваше підприємство є резидентом Дія Сіті, то при створенні цього забезпечення потрібно враховувати деякі особливості. Давайте про це поговоримо.

Резерв на оплату відпусток працівників

Резиденти Дія Сіті, які не є мікропідприємствами, зобов’язані створювати забезпечення на оплату відпусток своїх працівників. Жодних спеціальних винятків для цих суб’єктів господарювання законодавство не містить.

Для розрахунку щомісячної суми відрахувань на резерв відпусток резиденти Дія Сіті, як й інші підприємства, можуть використовувати таку формулу:

РВ = ЗП х Кр х КЄСВ,

де РВ — сума щомісячних відрахувань на створення резерву відпусток, грн;

ЗП — сума фактично нарахованої заробітної плати за місяць (без урахування відпускних та компенсації за невикористану відпустку), грн;

Кр — коефіцієнт резервування. Його визначають як відношення річної планової суми на оплату відпусток (Вп) до загального планового фонду оплати праці (ФОПп) без урахування відпускних та компенсації за невикористану відпустку, тобто за формулою: Кр = Вп : ФОПп;

КЄСВ — коефіцієнт, що збільшує резерв відпусток на суму ЄСВ.

При цьому коефіцієнт резервування (Кр) резиденти Дія Сіті розраховують без якихось особливостей. А ось із коефіцієнтом, що збільшує резерв відпусток на суму ЄСВ (КЄСВ), є питання. Вони пов’язані з правилами нарахування цього внеску на зарплату працівників резидентів Дія Сіті.

Нагадаємо: за дотримання резидентом Дія Сіті вимог, установлених пп. 2 та 3 ч. 1 і п. 10 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021 № 1667-ІХ (далі — Закон № 1667),

ЄСВ від зарплати працівників сплачується у розмірі мінімального страхового внеску (а не виходячи із суми виплаченого доходу)

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі