Теми статей
Обрати теми

ФОП-кредитор ліквідувався, а ви не знали: як списати борг?

Клец Віталіна, податковий експерт
Податки & бухоблік Серпень, 2023/№ 62
Друк
ТОВ на загальній системі має борг перед ФОП. У квітні 2023 ТОВ вирішило погасити борг, про що було повідомлено ФОП-кредитора. Але ФОП письмово відповів, що він знявся з держреєстрації ще в березні 2022 року і не може прийняти борг. Тож ТОВ зараз цікавиться, коли списувати борг і показувати доходи: у березні 2022 (коли ФОП-кредитор знявся з держреєстрації) чи у квітні 2023 (коли кредитор відмовився приймати борг)? Розбираємось!

Припинення ФОП ≠ списання боргів

Коли ліквідується юрособа, то відразу «закривається» питання її боргів. Чому? Тому що за загальним правилом з моменту внесення до ЄДР запису «припинено» припиняються і усі зобов’язання ліквідованої юрособи (ст. 609 ЦКУ) (більше деталей щодо цього знайдете у статті «Розрахунки з дебіторами та кредиторами: як це відбувається під час ліквідації юрособи?» // «Податки & бухоблік», 2023, № 45).

Часто непогашену дебіторську заборгованість юрособи, що ліквідується, завчасно передають учасникам (власникам) через відступлення права вимоги. Тож така заборгованість продовжує своє існування і після ліквідації юрособи. Втім зараз нас більше цікавить інше — заборгованість ФОП, що зареєстрував припинення підприємницької діяльності.

А з ФОП все працює по-іншому. Справа в тому, що ФОП — це не окрема особа/суб’єкт. ФОП — це лише статус, який фізособа отримує для того, щоб законно займатися підприємницькою діяльністю. При цьому це все та ж фізособа. Нова/окрема особа при ФОП-реєстрації не виникає.

При цьому

за зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, зареєстрована ФОП фізособа відповідає всім своїм майном,

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі