Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Лікарняні-2023: від отримання до оплати

Вороная Наталія, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Січень, 2023/№ 4
Друк
Ви, напевно, вже знаєте, що з 2023 року фінансування страхових виплат за листками непрацездатності здійснюється Пенсійним фондом. Але це не всі зміни в законодавстві про загальнообов’язкове державне соцстрахування, що набули чинності з 1 січня. Поговоримо про те, як нововведення вплинули на дії роботодавців, які необхідні для своєчасного та повного отримання їх працівниками лікарняних та декретних.

Отримуємо лікарняний

Щоб у працівника з’явилася підстава претендувати на лікарняні чи декретні, насамперед на нього має бути сформований (виписаний) листок непрацездатності.

Електронний лікарняний. З 01.10.2021 лікарняні листки у загальному випадку формуються в електронній формі. Роботодавці (за основним місцем роботи та за сумісництвом) отримують інформацію про е-лікарняні, видані їх працівникам, в особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі Пенсійного фонду.

При цьому роботодавець за сумісництвом отримує цифрову копію електронного лікарняного працівника-сумісника. Як це зрозуміти? У копії до унікального номера лікарняного доданий через крапку порядковий номер копії (наприклад, ХХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х.1). Пам’ятайте, що за сумісництвом діє спеціальний порядок розрахунку сум лікарняних/декретних (див. нижче).

Паперовий лікарняний на бланку. Електронний лікарняний — не єдиний можливий варіант. Працівник може принести паперовий листок непрацездатності. Нагадаємо: можливість видачі паперових лікарняних до 01.01.2023 була передбачена ще навесні 2022 року у випадках, установлених п. 8 наказу № 1066*. МОЗ планує продовжити таку можливість на період дії воєнного стану та протягом 3 місяців після його скасування або припинення (див. проєкт наказу на сайті СПО об’єднань профспілок).

* Наказ МОЗ «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» від 01.06.2022 № 1066.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі