Одним із видів страхових виплат за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності є допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли внаслідок нещасного випадку на виробництві). Одразу ж хочемо звернути увагу, що жодної дискримінації щодо категорій осіб, які зазначені в дужках, немає. Річ у тім, що виплати на їх поховання проводяться за рахунок коштів інших видів соцстрахування. Так, наприклад, у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.
У цій статті говоримо саме про допомогу на поховання, що надається в межах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі — допомога на поховання). Головним провідником буде Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).
Розглянемо умови надання такої допомоги.
Місце надання. Допомогу на поховання призначають та надають за основним місцем роботи (діяльності) застрахованих осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору (далі — ЦПД) (див. ч. 1 ст. 22 Закону № 1105).