Теми статей
Обрати теми

Допомога на поховання від ПФУ

Марченко Олена, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Червень, 2023/№ 48
Друк
Про те, що ПФУ реалізував можливість подання заяв-розрахунків для отримання допомоги на поховання, що надається в межах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, ви могли дізнатися зі статті «Допомога на поховання: формуємо заяву-розрахунок на порталі ПФУ» // «Податки & бухоблік», 2023, № 46. Сьогодні ж поговоримо про порядок її призначення/виплати. Ви дізнаєтеся про те, кому, в якому розмірі та за яких умов вона виплачується, які документи потрібні для її надання та інші подробиці.

Одним із видів страхових виплат за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності є допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли внаслідок нещасного випадку на виробництві). Одразу ж хочемо звернути увагу, що жодної дискримінації щодо категорій осіб, які зазначені в дужках, немає. Річ у тім, що виплати на їх поховання проводяться за рахунок коштів інших видів соцстрахування. Так, наприклад, у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

У цій статті говоримо саме про допомогу на поховання, що надається в межах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі — допомога на поховання). Головним провідником буде Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Розглянемо умови надання такої допомоги.

Де, на кого та в якому розмірі надають?

Місце надання. Допомогу на поховання призначають та надають за основним місцем роботи (діяльності) застрахованих осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору (далі — ЦПД) (див. ч. 1 ст. 22 Закону № 1105).

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі