Теми статей
Обрати теми

Лікарняні: враховуємо роз’яснення ПФУ

Ушакова Лілія, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Березень, 2023/№ 26
Друк
Тема лікарняних не дає спокою бухгалтерам. Тож сьогодні пропонуємо вам розглянути декілька цікавих ситуацій, що пов’язані з призначенням та розрахунком непрацездатних виплат. При розгляді враховуватимемо роз’яснення Пенсійного фонду. Тож якщо ви також працюєте з лікарняними листами, приєднуйтесь до розмови. Буде багато цікавого.

Лікарняний та його копія

Що є підставою для призначення непрацездатних виплат? Відповідь на це запитання дає ч. 1 ст. 23 Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). У ній зазначено таке: підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є сформований на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність листок непрацездатності. У разі роботи за сумісництвом підставою для призначення допомоги є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи.

Аналогічна вимога щодо призначення лікарняних за сумісництвом на підставі засвідченої копії міститься в Порядку оплати перших п’яти днів.., затвердженому постановою КМУ від 26.06.2015 № 440 (далі — Порядок № 440).

Цікаво, що з 01.01.2023 Закон № 1105 працює в новій редакції, а до Порядку № 440 також вносилися зміни. Проте вимогу «щодо копії» залишили незмінною.

Звісно, у разі коли лікарняні призначають за сумісництвом, а листок непрацездатності видано у формі документа на папері, без такої копії не обійтися.

А як бути, якщо роботодавець за сумісництвом отримав цифрову копію електронного лікарняного в особистому кабінеті страхувальника на порталі ПФУ? Чи потрібна тут ще й засвідчена за основним місцем роботи паперова копія? Відповідь Пенсійного фонду (див. лист від 17.03.2023 № 9726-10744/О-03/8-2800/23):

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі