Теми статей
Обрати теми

Регліміт з ПДВ і спецЄП

Костюк Дмитро, заступник головного редактора
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 35
Друк
Що відбувається з реглімітом при переході на спецЄП і при поверненні з нього? Як вплине перебування на спецЄП на показник ΣОвердрафт? Ці питання цікавлять наших читачів. Давайте розбиратися.

Заморожування і відновлення регліміту

Згідно з п.п. 9.5 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ при переході на спецЄП реєстрація платником ПДВ вважається призупиненою. Такий платник не подає декларацію, не сплачує за нею ПДВ, не реєструє ПН/РК. Розрахунок показників регліміту, визначених ст. 2001 ПКУ, також призупиняється на період роботи на спецЄП. Тобто операції, здійснені в період роботи на спецЄП, на регліміт ніяк вплинути не повинні. Він буде в замороженому стані до моменту відмови від спецЄП або його скасування. Саме так слід розуміти слова «призупиняється на період», використані в п.п. 9.5 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ (детальніше див. «Навздогін» за ПКУ, або Розрахунок регліміту для спецЄПшника» // «Податки & бухоблік», 2022, № 95).

Наприклад, якщо платник спецЄП купує товар/послугу в платника ПДВ, то постачальник складає ПН як на неплатника. Тому ця ПН ніяк на регліміт покупця вплинути не може. Це прямо випливає ще й з іншої норми (останній абзац п.п. 9.5 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ), у якій чітко сказано: показник ΣНаклОтр не збільшується за ПН/РК, складеними за операціями, дата виникнення ПЗ за якими припадає на період роботи на спецЄП.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі