Теми статей
Обрати теми

Практиканти на підприємстві

Вороная Наталія, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 36
Друк
На вашому підприємстві з’явилися практиканти? Отже, доведеться вирішити кілька важливих питань. Як оформити практикантів? Хто здійснює фінансування практики? Як оподатковують доходи практикантів? Шукаємо відповіді разом.

Практика на підприємстві є однією з форм освітнього процесу. Це випливає із положень ст. 50 і 51 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII, а також ст. 25 Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» від 10.02.98 № 103/98-ВР (далі — Закон № 103).

Причому практика студентів вишів та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти — це, як кажуть, дві великі різниці. Розберемося у нюансах, які слід знати підприємству, що приймає практикантів.

Студенти вишів

Організація практики. Порядок організації практики студентів закладів вищої освіти регулює Положення № 93*.

* Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затверджене наказом Міносвіти від 08.04.93 № 93.

Щоб підприємство стало базою практики, між ним та вишем укладають договір за формою, наведеною у додатку 1 до Положення № 93. Обов’язки підприємства щодо організації практики передбачені пп. 1.1 — 1.8 згаданого договору. Зокрема, підприємство має:

— призначити кваліфікованих спеціалістів для безпосереднього керівництва практикою з боку підприємства;

— створити необхідні умови для виконання студентами програми практики, не допускати їх використання на посадах та роботах, які не відповідають програмі практики та майбутній спеціальності;

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі