Теми статей
Обрати теми

Приймаємо на роботу учнів та студентів

Марченко Олена, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Квітень, 2023/№ 34
Друк
Останні роки молодь все частіше намагається працювати паралельно з навчанням або підробити у період канікул. До того ж воєнні часи сприяють більш ранньому дорослішанню та як наслідок початку кар’єри. Тож якщо ви готові до співпраці з молодими кадрами, дізнавайтеся про особливості працевлаштування учнів та студентів з нашої статті.

Всі здобувачі освіти мають повне право на трудову діяльність у позанавчальний час (ч. 1 ст. 53 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII). Виняток — здобувачі вищої освіти вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, яким присвоєно військове або спеціальне звання (ч. 1 ст. 62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII).

Процедура прийняття на роботу учнів та студентів в цілому здійснюється за загальними правилами, але з урахуванням деяких особливостей.

З якого віку дозволено працювати?

Почнемо з того, що

за загальним правилом, вік, з якого допускається прийняття осіб на роботу, — 16 років

Водночас при дотриманні певних умов трудовий договір може бути укладений з особами молодше 16 років (див. ст. 188 КЗпП).

Особи, які досягли 15 років, можуть прийматися на роботу за умови надання на це згоди одного з батьків або особи, що його замінює. Звісно, доцільно отримати письмову згоду, щоб виключити можливі спори щодо того, чи була вона. Форма згоди — довільна.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі