Теми статей
Обрати теми

Благодійні передачі енергетичного обладнання (генераторів, павербанків тощо)

Хмелевський Ігор, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 39
Друк
Низка товарів енергетичного профілю, охоплених генераторною пільгою, попри своє суто цивільне призначення, напевно, будуть не зайвими й для наших захисників. Крім того, такі товари (ті ж самі генератори чи зарядні станції) знадобляться багатьом цивільним структурам. Які податкові наслідки будуть у платника податку на прибуток і ПДВ за операціями з безоплатної передачі таких товарів?

Одразу попереджаємо: про застосування власне генераторної пільги тут не говоритимемо (про це читайте в статті «Метаморфози генераторної пільги» // «Податки & бухоблік», 2023, № 39). Вважаємо, що у платника вже є товари, що підпадають або підпадали під генераторну пільгу (у тому числі й придбані з ПДВ до її запровадження), і зараз він вирішив безоплатно передати їх на потреби армії або будь-яким іншим неприбутковим організаціям (НПО).

Бухгалтерський облік

Хто б не був отримувачем благодійної допомоги у майновій формі, в бухобліку її надавача — платника податку на прибуток

будь-яку безоплатну передачу відображають як витрати

Вартість майна, яке підприємство дарує, показують за кредитом відповідного рахунка активів у кореспонденції з рахунком витрат. При цьому конкретні бухпроводки залежать від того, що саме передається:

— якщо безоплатно передають запаси, це відображається проводкою Дт 949 — Кт 20, 26, 28;

— якщо підприємство безоплатно передає основні засоби (ОЗ) чи інші необоротні активи, що експлуатувалися ним до цього, спочатку списують нарахований знос (Дт 13 — Кт 10, 11), а вже потім списують на витрати залишкову вартість (Дт 976 — Кт 10, 11). При цьому переводити ОЗ на субрахунок 286 перед безоплатною передачею не потрібно.

Податок на прибуток

Передача армії. Протягом дії воєнного стану (ВС) для цілей оподаткування не вважаються операціями з реалізації добровільна безоплатна передача (відчуження, вилучення) товарів, у тому числі підакцизних, або надання послуг армії (ЗСУ), Нацгвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Державній прикордонній службі, МВС, ДСНС та іншим силовим структурам, а також військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, добровольчим формуванням територіальних громад для потреб забезпечення оборони держави (п.п. 69.5 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

При цьому

будь-яких обмежень щодо номенклатури товарів і послуг, на які поширюється це спецправило, законодавець не встановлює

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі