Теми статей
Обрати теми

Інтернет-еквайрингова оплата: як облікувати?

Солошенко Людмила, податковий експерт
Друк
Популярним способом розрахунку в інтернет-торгівлі залишається інтернет-еквайринг (оплата за допомогою платіжних карток). Проте в таких операцій є свої облікові особливості. Розглянемо їх.

Бухоблік

Отримання оплати. При інтернет-еквайринговій оплаті платіж від покупця надходить з використанням платіжної картки за допомогою платіжної системи (LiqРау, Fondy, Portmone, Platon, Wayforpaу, EasyPay та ін.). При цьому покупець здійснює оплату платіжною карткою (шляхом введення реквізитів картки) прямо на сайті продавця. Для цього торговець (продавець) підключається до відповідного платіжного сервісу, що надає послуги онлайн-еквайрингу. Усі здійснені транзакції торговець (продавець) бачить в особистому кабінеті сервісу. Гроші на рахунок продавця, зазвичай, надходять не відразу, в сумі за вирахуванням комісії, утриманої еквайєром.

У зв’язку із цим у період від здійснення покупцем оплати (ініціювання платежу і здійснення транзакції) до надходження грошей на рахунок продавця таку суму коштів обліковують за Дт субрахунку 333 «Грошові кошти в дорозі в національній валюті».

Тому якщо покупець здійснив передоплату за допомогою інтернет-еквайрингу (LiqРау, Fondy, Portmone, Platon, Wayforpaу, EasyPay та ін.), в обліку роблять такі записи:

— на дату здійснення транзакції: Дт 333 — Кт 681 (на повну суму оплати);

— при надходженні грошей на поточний рахунок: Дт 311 — Кт 333 (на суму коштів, що надійшли) і Дт 92 — Кт 333 (на суму комісії за еквайринг, п. 18 НП(С)БО 16).

Дохід. Дохід у бухгалтерському обліку визнають на дату передання ризиків і вигод щодо товару покупцеві (п. 8 НП(С)БО 15). Тому

для відображення доходу важливо, в який момент до покупця переходять ризики і вигоди щодо товару, а продавець утрачає управління і контроль

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі