Отримання оплати. При інтернет-еквайринговій оплаті платіж від покупця надходить з використанням платіжної картки за допомогою платіжної системи (LiqРау, Fondy, Portmone, Platon, Wayforpaу, EasyPay та ін.). При цьому покупець здійснює оплату платіжною карткою (шляхом введення реквізитів картки) прямо на сайті продавця. Для цього торговець (продавець) підключається до відповідного платіжного сервісу, що надає послуги онлайн-еквайрингу. Усі здійснені транзакції торговець (продавець) бачить в особистому кабінеті сервісу. Гроші на рахунок продавця, зазвичай, надходять не відразу, в сумі за вирахуванням комісії, утриманої еквайєром.
У зв’язку із цим у період від здійснення покупцем оплати (ініціювання платежу і здійснення транзакції) до надходження грошей на рахунок продавця таку суму коштів обліковують за Дт субрахунку 333 «Грошові кошти в дорозі в національній валюті».
Тому якщо покупець здійснив передоплату за допомогою інтернет-еквайрингу (LiqРау, Fondy, Portmone, Platon, Wayforpaу, EasyPay та ін.), в обліку роблять такі записи:
— на дату здійснення транзакції: Дт 333 — Кт 681 (на повну суму оплати);
— при надходженні грошей на поточний рахунок: Дт 311 — Кт 333 (на суму коштів, що надійшли) і Дт 92 — Кт 333 (на суму комісії за еквайринг, п. 18 НП(С)БО 16).
Дохід. Дохід у бухгалтерському обліку визнають на дату передання ризиків і вигод щодо товару покупцеві (п. 8 НП(С)БО 15). Тому
для відображення доходу важливо, в який момент до покупця переходять ризики і вигоди щодо товару, а продавець утрачає управління і контроль