Теми статей
Обрати теми

Коригувальні акти до актів виконаних робіт: а що в обліку?

Казанова Марина, податковий експерт
Податки & бухоблік Вересень, 2023/№ 76
Друк
Трапляються випадки, коли вже до підписаного акта виконаних робіт у наступних періодах постачальник надсилає коригувальний акт. Або таке коригування попереднього акта відображається окремим рядком в поточному акті виконаних робіт. Який статус має такий коригувальний акт? Як в обліку проводити таке коригування?

Для обліку має значення причина, з якої складається такий коригувальний акт. Як правило, на практиці коригувальний акт складається:

1) у зв’язку з тим, що в акті виконаних робіт був неправильно зазначений обсяг або вид робіт або допущені помилки в цінах (вони не відповідали договірним) тощо, тобто в підписаному акті були допущені помилки;

2) або у зв’язку зі зміною ціни (тобто в акті було все правильно, а потім сторони домовилися про зміну ціни).

Коригувальний акт як уточнення змісту та обсягу виконаних робіт. Розглянемо спочатку перший випадок — коли коригувальним актом виправляється завищення (може бути і заниження) обсягу робіт або інші помилки. Досить часто виникає питання: а чи може бути в цьому випадку взагалі складений коригувальний акт (який, як правило, є «мінусовим») до акта виконаних робіт, який вже підписаний сторонами? Адже підписуючи акт, сторони начебто погодили і підтвердили виконання робіт саме в тому обсязі, який зазначений в акті.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі