№97

Податки & бухоблік, грудень, 2024/№ 97 Інші номери журналу ›
  • Виробничі відходи: облікові та податкові премудрості З часом будь-які речовини, матеріали, предмети частково або повністю втрачають свої властивості. У результаті утворюються відходи. Від деяких із них можна отримати економічні вигоди. Інших потрібно позбутися — утилізувати, знищити, передати на переробку спеціалізованим підприємствам. Але й ті, й інші залишають відбиток у бухгалтерському та податковому обліку підприємства. Тож у цьому тематичному номері розкриємо обліковоподаткові особливості всіляких відходів. А почнемо нашу розмову з відходів, які утворюються у процесі виробництва продукції, — виробничих відходів.
  • Металобрухт від знищеного війною майна Виробничий цех розбомбили. Повністю пошкоджено автомобілі, верстати, інше обладнання, що містить метал. Надалі використовувати ці об’єкти основних засобів (ОЗ) неможливо. Але можна здати на металобрухт. Які облікові та ПДВ-наслідки чекають на підприємство при списанні ОЗ і здачі цього металобрухту? Давайте розберемося.
  • Відходи від зруйнованої будівлі: як дати їм раду? Розбомбили будівлю цеху. Залишилось чимало відходів — цегла, шматки бетону, деревина, склобій тощо. Частину можна використати (наприклад, подрібнити бетон, цеглу і вимостити дороги на території заводу), решта навряд чи знайде якесь застосування на підприємстві. Як усе це облікувати? Чи треба сплачувати екологічний податок за такі відходи?
  • Металобрухт і макулатура як відходи виробництва та ПДВ На виробничих підприємствах металобрухт і макулатура часто утворюються саме як відходи виробництва. І не тому, що працівник невміло відрізував сталевий лист або невдало розкроїв рулон паперу, зіпсувавши цю сировину. Часто технологія виробництва влаштована так, що без цих обрізків, тирси, стружки зробити кінцевий продукт неможливо. Розглянемо податкові наслідки утворення таких відходів виробництва.
  • Ліквідація основних засобів: як бути з ПДВ Лист ДПСУ від 29.04.2024 № 2445/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК
  • Картонна упаковка стає макулатурою: правила обліку та оподаткування Запаси (ТМЦ, запчастини, товари тощо), які надходять на підприємство, зазвичай упаковані у картонну (паперову) упаковку. Обсяг такої упаковки щокварталу доволі значний. Тому підприємство має намір здати її на макулатуру. Чи можна так робити і які податкові наслідки такої операції?
  • Утилізуємо автовідходи (акумулятор, шини, мастила / оливи) Серед витратних матеріалів, яких, крім пального, потребує кожне авто, на почесному другому місці — акумулятор, шини й оливи. От тільки пальне згорить у двигуні — і все. А ці витратники безслідно нікуди не щезнуть. Після вичерпання експлуатаційного ресурсу їх доведеться замінити на нові, а відпрацьовані кудись прилаштувати. Куди і як — ось ті запитання, відповідь на які ми дамо в цій статті.
  • Як визначити ставку ПДВ при постачанні зерновідходів Перед тим як продати вирощену сільгосппродукцію (зерно, насіння соняшнику), яка оподатковується ПДВ за зменшеною ставкою 14 %, агротоваровиробник здійснює його доробку, а інколи і переробку. В результаті цих дій отримуються відходи, які аграрій часто продає іншим особам. Враховуючи це, виникає запитання: яку ставку ПДВ слід застосовувати аграрію при продажу таких відходів? Відповідь шукайте нижче.
  • ПДВ-наслідки утворення мертвих відходів при доробці зерна Підприємство займається вирощування сільгосппродукції. У результаті доробки вирощеного зерна утворилися пусті (мертві) відходи. Такі відходи у діяльності підприємства використовувати не можна. Чи потрібно нараховувати компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ на розмір утворених мертвих відходів, і якщо так, то за якою ставкою?
  • Сплата екоподатку при утворенні гною Підприємство займається птахівництвом. Під час здійснення такої діяльності утворюється гній, який підприємство збирає у відведених для цього місцях, а потім продає. Чи вважається цей гній відходами та чи треба сплачувати екоподаток?
  • Календар бухгалтера на грудень 2024 року
  • Що буде у грудні-2024
  • Закон про збільшення податків: старт з 1 грудня Після затяжної паузи Президент таки підписав Закон № 4015* (у минулому законопроєкт № 11416-д, за яким ми стежили багато місяців поспіль**). Його, як обіцяють, буде опубліковано 30.11.2024***. Тож у більшій частині він набиратиме чинності з 01.12.2024. При цьому вже найближчого тижня в цей закон планують внести низку змін. Зокрема, щодо сплати військового збору ФОП. Зараз про це все і поговоримо.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі