№89

Податки & бухоблік, листопад, 2024/№ 89 Інші номери журналу ›
  • Декларація з ПДВ: загальні правила складання і подання Починаючи з декларації за жовтень 2024 року (тобто з 01.11.2024) платники ПДВ мають звітувати за новою формою у редакції наказу Мінфіну від 09.08.2024 № 400. Зважаючи на це, щоб платникам ПДВ легше було зорієнтуватися у змінах і без проблем своєчасно подати оновлену ПДВ-звітність, представляємо покроковий алгоритм заповнення декларації та всіх її додатків. А почнемо з загального огляду новацій. Поговоримо про те, чим нова форма відрізняється від старої і як це вплине на заповнення ПДВ-звітності. Нагадаємо про строки, способи та інші особливості подання ПДВ-декларації. А вже потім перейдемо до порядкового її заповнення.
  • Заповнюємо нову декларацію з ПДВ Розглянемо алгоритм заповнення розділів I-III декларації з ПДВ. Покроково пройдемося по заповненню кожного рядка з урахуванням останніх змін, унесених до форми ПДВ-декларації наказом Мінфіну від 09.08.2024 № 400 (з урахуванням змін, унесених наказом Мінфіну від 28.08.2024 № 418).
  • Додаток 1 (Д1) З 1 листопада 2024 року (тобто починаючи з декларації за жовтень 2024 року) ПДВ-звітність подається за новими формами (у редакції наказу Мінфіну від 09.08.2024 № 400). Змінився і додаток 1 (Д1) до декларації з ПДВ. Зокрема, до його розділу І додано таблицю 1.3, призначену для розшифровки коригувань податкових зобов’язань за експортом товарів, щодо яких застосовується режим експортного забезпечення ПДВ. Зазнала змін і таблиця 2.2 (розшифровка коригувань податкового кредиту). Розберемо детально, як заповнювати оновлений додаток Д1 до ПДВ-декларації.
  • Додаток 2 (Д2) Разом з декларацією з ПДВ за жовтень-2024 подають новий додаток Д2 (оновлений наказом Мінфіну від 09.08.2024 № 400). На нього — особлива увага! Оскільки в ньому об’єднані колишні додатки Д2 і Д3. А також змінений підхід до розшифровування від’ємного значення (ВЗ). Поговоримо про його заповнення детальніше.
  • Додаток 3 (Д3) Платник ПДВ, який має намір отримати бюджетне відшкодування, та/або повернути кошти на поточний рахунок із рахунку у СЕА ПДВ, та/або передати реєстраційний ліміт при реорганізації, крім всього іншого, має обов’язково заповнити додаток Д3. Про те, як це зробити, і поговоримо далі.
  • Додаток 4 (Д4) Якщо платник ПДВ користується ПДВ-пільгами, здійснює постачання необ’єктних товарів / послуг і «позамежних» послуг, тобто у нього в декларації заповнений безПДВешний рядок 5, то такому платнику потрібно подавати разом із декларацією з ПДВ додаток Д4. Про те, як заповнити цей додаток, ми і поговоримо зараз.
  • Додаток 5 (Д5) На відміну від деяких інших додатків до декларації з ПДВ, додаток Д5 (колишній Д6) принципово не змінився. Точніше, зміни є, але вони не дуже критичні. Давайте розглянемо, як його заповнювати.
  • Додаток 6 (Д6) Бувають випадки, коли контрагент не бажає реєструвати податкову накладну (ПН) чи розрахунок коригування (РК) або не хоче виправляти помилки, допущені у ПН. Щоб якось змусити свого контрагента виконати покладений на нього обов’язок щодо реєстрації ПН/РК та виправлення в них помилок, платник ПДВ може повідомляти фіскалів про таку безвідповідальність через додаток Д6. Про те, як заповнити цей додаток, ми і поговоримо далі.
  • Що буде у листопаді 2024 року
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі