Неприбуткові організації можуть отримувати доходи не лише від статутної діяльності, а й
інші доходи, за умови, що ці доходи використовуються виключно для фінансування видатків на утримання НПО, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів статутної діяльності
Це передбачено п.п. 133.4.2 ПКУ. При цьому можливість отримання таких доходів краще закріпити у статутних документах НПО. Тим більше що профільне НПО-законодавство зазвичай вимагає від неприбуткових організацій, щоб їх статутні документи містили відомості про джерела активів (доходів) і порядок їх використання.
Так, наприклад, статут громадської організації (ГО) повинен містити відомості про джерела надходження і порядок використання коштів та іншого майна ГО (п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про громадські об’єднання» від 22.03.2012 № 4572-VI). У статуті ОСББ також мають бути визначені джерела фінансування, порядок використання майна та коштів об’єднання (ч. 1 ст. 7 Закону № 2866*). Аналогічні формулювання зустрічаємо в ст. 33 Закону України «Про кооперацію» від 10.07.2003 № 1087-IV) щодо статуту кооперативу.
* Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 № 2866-III.