Теми статей
Обрати теми

Спрощена ліцензія на зберігання пального: питання отримання

Павленко Олексій, податковий експерт
До нас звертаються читачі із низкою різних запитань щодо отримання за новими правилами ліцензії на зберігання пального для власних потреб. Зокрема: чи можна / треба отримувати ліцензію в паперовій формі або ж достатньо електронної? Як її отримати в автоматичному режимі, коли закінчується строк дії такої «старої» ліцензії? Не зрозуміло, які відомості наводити щодо наявних ємностей? Та інші запитання... Відповіді надаємо, спираючись на інформацію, яку маємо станом на зараз.

Нові правила, але поки без нормативів

Як відомо, з 1 січня цього року почали діяти нові норми Закону № 3817* щодо питань ліцензування, зокрема і щодо діяльності зі зберігання пального. Цим новинам було присвячено наші публікації «Ліцензування алкогольних / тютюнових / пального з 2025 року. Частини І та ІІ» // «Податки & бухоблік», 2024, № 104.

* Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 18.06.2024 № 3817-IX.

На практиці питання та проблеми здебільшого виникають через те, що й досі не видана низка нормативів, які мають забезпечити функціонування цих «ліцензійних» норм Закону № 3817. Зокрема, досі так і не вийшла постанова КМУ «Деякі питання ведення єдиних реєстрів ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, ліцензіатів та місць обігу пального», якою визначено нові форми «ліцензійних» заяв, порядки їх заповнення та низка інших важливих документів. Проєкт цієї постанови з низкою документів ще в листопаді минулого року викладені на сайті Мінфіну.

Форма заяви і дещо про заповнення

«Довільні» рекомендовані форми заяв. Поки нормативом не затверджено форми заяв, визначених Законом № 3817, останній абзац п. 3 розд. ХІІІ цього Закону регламентує, що такі заяви подаються в довільній формі із зазначенням усіх відомостей, передбачених цим Законом. Те ж саме роз’яснили податківці в БЗ 113.04, а також у повідомленні на своєму сайті.

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі