Теми статей
Обрати теми

Виконавець завдав шкоди замовнику через помилку

Войтенко Тетяна, податковий експерт
За укладеним договором замовник передав виконавцю матеріал для виготовлення з нього деталей за індивідуальним замовленням. Але через помилку майстра цеху матеріал розкроїли з відхиленням від заявлених розмірів. Щодо цього порушення договірних умов було складено акт і пред’явлено претензію на відшкодування завданої замовникові шкоди (збитків), яку виконавець визнав. Як у бухгалтерському обліку відобразити суму відшкодування? Чи зменшують ці збитки податок на прибуток виконавця-винуватця? Що з ПДВ? Про це зараз і поговоримо.

Правова природа відшкодування шкоди (збитків)

Коли йдеться про відшкодування шкоди, то головним чином це означає, що за договором щось пішло не так. Тобто

мається на увазі порушення умов договору — невиконання або неналежне виконання стороною взятих на себе договірних зобов’язань

і виникнення внаслідок цього втрат (збитків), які сторона-винуватець відшкодовує постраждалій стороні.

Частиною шкоди, яка може бути матеріальною (майновою) і немайновою (шкода ділової репутації юрособи), є збитки (ч. 2 ст. 16 ЦКУ). А збитки завжди є матеріальною шкодою. Тож — відшкодування збитків є одним із способів відшкодування майнової шкоди.

Згідно з ч. 2 ст. 22 ЦКУ збитками є:

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі