№18

Податки & бухоблік, березень, 2025/№ 18 Інші номери журналу ›
  • Помилково надійшли чужі грошові кошти: бухоблік і податок на прибуток Платники припускаються помилок не тільки під час нарахування і сплати податків та зборів. Трапляються помилки й у відносинах між ними самими, які так чи інакше впливають на податки, бухгалтерський облік тощо. Саме помилкам у взаємовідносинах із контрагентами ми присвятили цей тематичний номер. А розпочнемо з аналізу ситуації, коли на банківському рахунку підприємства опинилися чужі гроші. Як бути з помилково отриманими коштами? В який строк їх слід повертати? Ну і, звичайно ж, які бухгалтерсько-прибуткові наслідки чекають на підприємство — отримувача помилкового переказу? Із цим наразі і розберемося.
  • Помилково отримані кошти: ПДВ-облік Поговоримо про те, які наслідки з ПДВ чекають отримувача помилкових коштів. За яких умов можна уникнути нарахування ПДВ на помилкову оплату? А в яких випадках доведеться скласти податкову накладну? Чи має значення строк, в який повернуто помилкові кошти?
  • Якщо контрагент помилково перерахував оплату на ПДВ-рахунок замість поточного Інколи на практиці трапляються ситуації, коли контрагент помилково перераховує оплату за товари / послуги на електронний ПДВ-рахунок (рахунок у СЕА ПДВ) свого постачальника, а не на його поточний рахунок. Як бути в цій ситуації?
  • Єдиноподатник отримав помилкові кошти: податкові наслідки Помилитися при здійсненні платежу може будь-хто. Але коли з такою помилкою пов’язаний платник єдиного податку (ЄП), то, крім обов’язку повернути помилково отримані кошти, у нього виникає питання: чи слід такі помилкові кошти включати до свого ЄП-доходу? Тому далі давайте розберемося з тим, як чинити платнику ЄП, який отримав помилкові кошти і їх повертає, або сам помилково сплатив їх і тепер вони йому надходять назад.
  • Помилковий акт в обліку платника єдиного податку Юрособа — платник єдиного податку (ЄП) групи 3, платник ПДВ, у листопаді 2021 року помилково провела акт виконаних робіт і зареєструвала на цю операцію податкову накладну, хоча насправді операції не було. Як правильно відкоригувати дебіторську заборгованість і виписати розрахунок коригування до податкової накладної?
  • Виправляємо помилку в призначенні платежу Ситуації, коли в реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції припускаються помилки і гроші надсилають «не за призначенням», трапляються нерідко. Бувають й випадки, коли необхідно змінити мету перерахування грошей. Наприклад, аванс за одним договором зарахувати в оплату боргу за іншим або видану передоплату за товар вважати наданою поворотною фінансовою допомогою. Як відредагувати призначення платежу у вже виконаній банком платіжці? Давайте з’ясуємо.
  • ФОП-єдиноподатник отримав гроші без назви: як не злетіти зі спрощенки ФОП — платник ЄП надає послуги фізособам через мережу Інтернет. Суть роботи зводиться до того, що клієнт перераховує ФОП оплату і в обмін на це отримує код доступу до відеоматеріалів та уроків. Але трапляються випадки, коли клієнт при оплаті помилково не заповнює у платіжці реквізит «Призначення платежу», тобто не вказує назву послуги. Чи може це негативно вплинути на роботу ФОП, чи не ставитимуть податківці під сумнів правомірність доходів? Наприклад, скажуть, що це подарунок для ФОП або гроші за не дозволену на ЄП діяльність. Що треба зробити, щоб уникнути таких наслідків?
  • Якщо ФОП надав для оплати реквізити іншого рахунку ФОП для отримання оплати помилково надав контрагенту реквізити свого громадянського рахунку (замість підприємницького) чи громадянської картки. А той за ними сплатив. Які наслідки та що робити? Чи навпаки, для отримання громадянського доходу ФОП надав реквізити підприємницького рахунку та отримав на нього дохід. Як бути в такій ситуації? Про це все зараз і поговоримо.
  • Помилкові кошти у ФОП-загальносистемника ФОП-загальносистемник, який не здійснює діяльність, помилково зробив перерахування власних коштів через систему Wayforpay на свій розрахунковий рахунок. Які податкові наслідки загрожують ФОП та що потрібно зробити, щоб уникнути оподаткування цих грошових коштів?
  • Виконавець завдав шкоди замовнику через помилку За укладеним договором замовник передав виконавцю матеріал для виготовлення з нього деталей за індивідуальним замовленням. Але через помилку майстра цеху матеріал розкроїли з відхиленням від заявлених розмірів. Щодо цього порушення договірних умов було складено акт і пред’явлено претензію на відшкодування завданої замовникові шкоди (збитків), яку виконавець визнав. Як у бухгалтерському обліку відобразити суму відшкодування? Чи зменшують ці збитки податок на прибуток виконавця-винуватця? Що з ПДВ? Про це зараз і поговоримо.
  • Повернення ФОП помилково перерахованих коштів та 4ДФ Підприємець помилково перерахував іншому ФОП грошові кошти. Згодом гроші було повернуто їх відправнику. Чи потрібно кожному з підприємців відображати такі суми у 4ДФ? Давайте разом знайдемо відповідь на це запитання.
  • Що буде в березні 2025 року
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі