Теми статей
Обрати теми

Помилковий акт в обліку платника єдиного податку

Децюра Сергій, податковий експерт
Юрособа — платник єдиного податку (ЄП) групи 3, платник ПДВ, у листопаді 2021 року помилково провела акт виконаних робіт і зареєструвала на цю операцію податкову накладну, хоча насправді операції не було. Як правильно відкоригувати дебіторську заборгованість і виписати розрахунок коригування до податкової накладної?

Виправляємо помилку в бухобліку

У запитанні йдеться про те, що юрособа випадково склала акт виконаних робіт на роботи, які не виконувала. Тому, ймовірніше, були тільки помилкові проводки, пов’язані з доходом (Дт 361 — Кт 703 і Дт 703 — Кт 641/ПДВ — на суму ПДВ). А ось списання собівартості (Дт 903 — Кт 23) навряд чи було, оскільки роботи фактично не виконувалися.

Тому далі виходитимемо з того, що у 2021 році в бухобліку підприємство визнало тільки доходи від реалізації та нарахувало ПДВ-зобов’язання.

Усі ці операції підприємство відобразило на рахунках бухобліку помилково. Тому тепер їх слід виправити, тим більше, що в бухобліку немає строку давності для виправлення помилок.

У нашому випадку маємо справу

з помилками, які належать до минулих років і які вплинули на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку)

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO Factor PRO Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі