Теми статей
Обрати теми

Як юрособі заповнити декларацію з єдиного податку?

Томашпольський Сергій, податковий експерт
Подання декларації з єдиного податку (ЄП) є невід’ємним обов’язком юридичних осіб — платників групи 3. Тож у цій статті розглянемо актуальний порядок заповнення декларації, строки її подання, особливості у разі відсутності діяльності. Також, звісно, буде приклад — щоб все було без помилок, коректно та вчасно.

Техніка подання декларації

Строки подання. Згідно з п. 294.1 ПКУ звітним періодом для юросіб на ЄП групи 3 є квартал. А згідно з п. 296.3 ПКУ платники ЄП групи 3 декларацію подають у строки для квартального податкового (звітного) періоду. Тому подавати декларацію слід щокварталу — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (п.п. 49.18.2 ПКУ). Навіть коли звітуємо за рік (п. 49.19 ПКУ).

Місце подання. Платники ЄП подають декларацію до податкового органу за місцем своєї податкової адреси, тобто за місцезнаходженням (пп. 296.4, 45.2 ПКУ).

Якщо юрособа змінює місцезнаходження протягом року, то виникає питання: куди подавати декларацію? Тут виникає спірна ситуація. Згідно з п. 294.7 ПКУ останнім звітним періодом за старою адресою вважається той, у якому було подано заяву про зміну місцезнаходження. Відповідно після зміни податкової адреси звітність і сплата ЄП мали б здійснюватися вже за новим місцем. Проте податківці, з огляду на п. 10.2 і п. 10.13 Порядку № 1588*, а також ч. 8 ст. 45 і ч. 5 ст. 78 Бюджетного кодексу України, наполягають, що юридичні особи — платники ЄП групи 3 повинні до кінця поточного бюджетного року звітувати та сплачувати податок за старим місцезнаходженням.

* Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588.

Тож у рядку 5 декларації з ЄП «Найменування контролюючого органу, до якого подається ця податкова декларація» слід зазначати назву органу за попереднім місцем обліку. І лише з 1 січня наступного року звітність і сплата ЄП мають здійснюватися за новою податковою адресою (категорія 108.01.04 БЗ). Отже, декларація за рік, в якому була зміна місцезнаходження платника, подається вже за новим місцем, адже граничний строк її подання припадає на період після 1 січня.

Способи подання. Декларацію можна подати будь-яким зручним способом (п. 49.3 ПКУ):

— особисто або через уповноважену особу;

— поштою з повідомленням про вручення й описом вкладення. У такому разі відправити декларацію поштою треба не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку її подання (п. 49.5 ПКУ);

— в електронній формі з використанням електронного підпису (кваліфікованого або удосконаленого).

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі