Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Військовий збір з мобілізованих працівників: і життя, і гаманець?..

Скрипкіна Катерина, податковий експерт (e-mail: ot@id.factor.ua)
Оплата праці Вересень, 2014/№ 18
В обраному У обране
Друк
Чи потрібно утримувати військовий збір з компенсації середнього заробітку мобілізованих працівників?

З 18.03.2014 р. за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада та компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, де вони працювали на час призову (ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. № 322-VIII). Раніше в зазначеній нормі йшлося про збереження середнього заробітку, який виплачувався за рахунок роботодавця.

Компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особ­ливий період, звільнили від обкладення ПДФО* і ЄСВ** (п.п. «и» п.п. 165.1.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI та ч. 7 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VІ відповідно). Оскільки для податково-облікових цілей компенсація середнього заробітку мобілізованим працівникам належить до компенсацій із бюджету, а не до зарплатних виплат, на наш погляд, така виплата не повинна обкладатися і ВЗ**. Проте, поки, на жаль, справедливість не перемогла…

Порядок компенсації мав затвердити КМУ, але досі цього не зробив. Роботодавці продовжують нараховувати виплати мобілізованим працівникам, а компенсацію не отримують. Замість неї отримують «податкові» проблеми.

Зовсім недавно (див. «ОП», 2014, № 16, с. 7) ми попереджали вас про фіскальну позицію податківців щодо оподаткування виплат у розмірі середнього заробітку мобілізованих працівників. Користуючись тим, що немає кабмінівського порядку компенсації середнього заробітку, вони наполягають на зарплатному характері виплат, які нараховує роботодавець мобілізованим, і відповідно, на їх обкладенні ПДФО і ВЗ (див. консультації в підкатегоріях 103.04 і 132.02 «ЗІР» ДФСУ — остання на с. 12 сьогоднішнього номера). І неважливо, що коли все-таки з’явиться порядок компенсації, утриманий ПДФО та ВЗ доведеться повернути. Але це потім, а поки, користуючись нагодою, можна продовжувати «відбирати хоча б щось» у тих, хто захищає Вітчизну.

Зверніть увагу, що по відношенню до нарахування ЄВС на такі виплати підхід фахівців ДФСУ буде переглянутий, тобто сплачувати ЄСВ все ж таки доведеться. Детальніше про це ми обов’язково повідомимо додатково.

 

* Податок на доходи фізичних осіб.

** Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

*** Військовий збір.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць