Працівник звільняється посеред відпустки: подальша доля відпускних

В обраному У обране
Друк
Синько Неля, начальник відділу оплати праці в позабюджетній сфері Департаменту заробітної плати та умов праці
Оплата праці Серпень, 2015/№ 15
Держслужбовцю надано щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів з 11.06.2015 р. по 11.07.2015 р. за робочий рік з 08.10.2014 р. по 07.10.2015 р. Відпускні було виплачено перед відпусткою. Проте 24.06.2015 р. цей працівник вийшов на роботу і написав заяву про звільнення за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію. У заяві він наполягає на звільненні 24.06.2015 р. З таких причин було видано наказ, у якому йшлося про відкликання працівника з відпустки 24.06.2015 р. і одночасно (наступним пунктом) про звільнення працівника в зазначену дату. Чи потрібно при проведенні остаточного розрахунку утримати із зарплати суму відпускних, надану йому в рахунок невідпрацьованої частини робочого року?

Перш за все з’ясуємо, скільки днів щорічної відпустки належить працівнику за роботу в останньому перед звільненням робочому році, тобто з 08.10.2014 р. по 24.06.2015 р. (дату звільнення): 252 к. дн. х (30 к. дн. : (365 к. дн. - 10* к. дн.)) = = 21 к. дн.,

* Увага! Новий святковий день (14 жовтня) тут не враховуємо. Причина: дата його першого відзначання (14.10.2015 р.) не припадає на дні останнього робочого року працівника (08.10.2014 р. — 07.10.2015 р.), якби він відпрацював його повністю. Деталі читайте у спецвипуску «ОП», 2015, № 8/1, с. 15. — Прим. ред.

де 252 к. дн. — кількість календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів згідно зі ст. 73 КЗпП) у періоді з 08.10.2014 р. по 24.06.2015 р.;

30 к. дн. — тривалість щорічної відпустки держслужбовця згідно з ч. 1 ст. 35 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII (далі — Закон № 3723);

365 к. дн. — кількість календарних днів за рік;

10 к. дн. — кількість святкових (неробочих) днів згідно зі ст. 73 КЗпП за рік.

Працівник отримав відпускні за 30 календарних днів відпустки, а за фактом на дату звільнення в нього є право тільки на 21 календарний день такої відпустки, тобто 9 календарних днів йому надано та оплачено «авансом». Проте не поспішайте здійснювати відрахування із заробітку працівника при проведенні остаточного розрахунку, оскільки в наведеній ситуації потрібно говорити про дві події.

Відкликання з відпустки. Держслужбовця відкликали* з відпустки 24.06.2015 р. Виходить, що за цей день йому має бути нараховано зарплату, оскільки він став до виконання посадових обов’язків. Одночасно в цьому випадку бухгалтер повинен провести перерахунок відпускних і зменшити їх розмір на суму відпускних, що припадають на один день — день відкликання працівника із щорічної відпустки.

* Підкреслимо, що держслужбовця можна відкликати із щорічної відпустки без його згоди і без наявності форс-мажорних обставин ( ч. 3 ст. 20 Закону № 3723). А ось працівників інших сфер відкликають із щорічних відпусток виключно за їх згодою в разі виникнення ситуацій, наведених у ч. 3 ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (див. такі ситуації у спецвипуску «ОП», 2015, № 14/1, с. 11).

Також зазначимо: заборона на звільнення працівника в період його перебування у відпустці стосується тільки випадків, коли розірвання трудових відносин відбувається з ініціативи роботодавця ( ч. 3 ст. 40 КЗпП). Якщо ж працівник ініціює звільнення ( ст. 38 КЗпП), то «розпрощатися» з ним можна і в період відпустки, зокрема щорічної. — Прим. ред.

Звільнення за власним бажанням за підставою: вихід на пенсію. На практиці трапляються випадки, коли трудові відносини з працівником припиняють до закінчення робочого року, за який він уже скористався відпусткою повної тривалості. У результаті у працівника виникає заборгованість перед установою на суму відпускних, наданих йому в рахунок невідпрацьованої частини робочого року. Тому роботодавець при проведенні остаточного розрахунку з працівником має право утримати суму відпускних за дні щорічної відпустки, надані наперед ( ч. 1 ст. 22 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР)**.

** Дізнайтеся, як це здійснити, з консультації фахівця Мінсоцполітики «Визначаємо надмірно виплачені відпускні при звільненні» // «ОП», 2014, № 20, с. 14. У тому ж номері на с. 24 для вас стане корисною консультація фахівця ДФСУ «Якщо при проведенні остаточного розрахунку виявлено переплату з ПДФО». — Прим. ред.

Однак ч. 2 ст. 22 Закону № 504 передбачено підстави для звільнення, за яких відрахування із зарплати за дні відпустки, надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року, не проводять***. Серед них і розірвання трудового договору у зв’язку з виходом працівника на пенсію ( п. 9 ч. 2 ст. 22 Закону № 504).

*** З повним переліком таких підстав ознайомтеся в «ОП», 2014, № 8, с. 31. — Прим. ред.

Повертаємося до ситуації, наведеної в запитанні. У ній ідеться про звільнення працівника за власним бажанням унаслідок виходу на пенсію. Виходить, що не потрібно зменшувати його зарплату, нараховану при проведенні з ним остаточного розрахунку, на суму відпускних за наперед надані дні щорічної відпустки (9 календарних днів).

Висновки:

— Держслужбовцю нарахували відпускні за 30 календарних днів щорічної відпустки, хоча фактично в нього є право тільки на 21 календарний день такої відпустки.

— Оскільки держслужбовець звільняється за підставою ст. 38 КЗпП у зв’язку з виходом на пенсію, його зарплату (при проведенні остаточного розрахунку) не зменшать на суму відпускних за 9 календарних днів щорічної відпустки, наданих наперед.

— Проте розмір відпускних такого держслужбовця зменшиться на суму оплати 1 календарного дня щорічної відпустки, оскільки його відкликали з відпустки саме на 1 календарний день.

— У результаті у працівника «на руках» залишиться оплата за 29 календарних днів щорічної відпустки (30 - 1) + зарплата за 1 відпрацьований день — 24.06.2015 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити