(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 15
  • № 14/1
  • № 14
  • № 13
  • № 12/1
  • № 12
  • № 11
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/17
Оплата праці
Оплата праці
Серпень , 2015/№ 16

Новини та події

Преміально-доплатні виплати заступникам керівника — на совісті голови установи

Постановою КМУ від 05.08.2015 р. № 566 унесено зміни до абз. 5 п. 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298.

Правками із зазначеної норми виключено заступників керівників. Що це означає? Передбачається, що керівник установи самостійно прийматиме рішення про преміювання своїх заступників, установлення їм надбавок і доплат та надання матдопомоги. Нагадаємо: до таких модифікацій повноваження з надання перелічених виплат заступникам керівників перебували у віданні органу вищого рівня.

Цілком обґрунтовані правки: кому, як не керівнику установи, знати про успіхи (деколи — промахи) своїх найближчих помічників — заступників.

Будьте уважні! Порядок надання премій, надбавок, доплат і матдопомоги, рішення про виплату яких покладене на голову установи, прописують у внутрішніх документах — колективному договорі, Положенні про преміювання. Так от, у ці документи слід унести зміни в частині прийняття рішення про здійснення зазначених виплат заступникам керівника.

Постанова КМУ № 566 набула чинності 21.08.2015 р.

Трудова сторона у заповненні Повідомлення про прийняття на роботу: думка Мінсоцполітики

Чи припустимо, щоб у Повідомленні про прийняття на роботу (додаток до постанови КМУ від 17.06.2015 р. № 413) збігалися: дата наказу про прийняття на роботу і дата початку роботи? Подібне запитання спочатку було поставлене фіскалам. Проте вони направили за відповіддю до Мінсоцполітики (див. категорію 301.01 ЗІР).

Головне трудове відомство повідомило свою позицію в листі від 04.08.2015 р. № 432/13/155-15: дата наказу про прийняття працівника на роботу і дата початку роботи працівника не збігаються. При цьому аргументація зовсім не переконлива — Мінсоцполітики б’є на те, що у формі Повідомлення колонки для реквізитів цих дат різні.

Інакше кажучи, Міністерство проти ситуації, коли в один і той самий день надсилають Повідомлення і допускають новоприйнятого працівника до роботи. З такими висновками можна посперечатися. Проте щоб не наразитися на штрафи, ми рекомендуємо взяти до уваги позицію Мінсоцполітики: залишайте запас часу між датою подання Повідомлення і допуском працівника на роботу. Наприклад, наказ про прийняття на роботу видайте 21.08.2015 р. і цього ж дня подайте Повідомлення, а ось дату початку роботи потрібно зазначити іншу — наприклад, 25.08.2015 р. У такому разі, дійсно, дати видання наказу й допуску співробітника до роботи будуть різними.

Ми розповідали про заповнення Повідомлення в «ОП», 2015, № 13, с. 4 і № 15, с. 12.

новини додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.