У новопризначеного заступника директора медзакладу спливає строк дії «управлінського» сертифіката: що з підвищенням окладу

Гавриленко Лідія, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України
Оплата праці Липень, 2015/№ 13
В обраному У обране
Друк
З 01.09.2014 р. лікаря вищої кваліфікаційної категорії (за спеціальністю «Медицина невідкладних станів») призначено заступником директора (із числа лікарів) Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. На момент призначення цей працівник надав сертифікат лікаря-спеціаліста із спеціальності «Організація та управління охороною здоров’я», строк дії якого сплинув 12.05.2015 р.
Протягом якого строку цьому лікарю необхідно нараховувати підвищення до посадового окладу за наявність кваліфікаційної категорії за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я»? У який період він повинен пройти курси підвищення кваліфікації за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я»?

Посадовий оклад керівника закладу охорони здоров’я визначають відповідно до п.п. 2.2.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308). Посадовий оклад такого працівника встановлюють залежно від групи з оплати праці з підвищенням його розміру за кваліфікаційну категорію, розміри якого наведені у п.п. 2.4.1 Умов № 308*.

* Про останні зміни у визначенні розміру посадового окладу заступникам керівників медзакладів див. в «ОП», 2014, № 14, с. 4. Також у нагоді стане консультація спеціаліста МОЗ в «ОП», 2014, № 21, с. 29. — Прим. ред.

Для лікарів, яких призначено на посаду керівника закладу або його заступників із числа лікарів, передбачено привілей, а саме: їм протягом трьох років із дня призначення на керівну посаду здійснюють підвищення посадового окладу за кваліфікаційну категорію за лікарською спеціальністю, яку він мав, у розмірах, передбачених п. 2.4 Умов № 308, про що йдеться у п.п. 3 п.п. 2.4.1 цього документа.

Із наведеного запитання випливає: лікар, якого призначено на посаду заступника директора з числа лікарів Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з 01.09.2014 р., мав одночасно вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Медицина невідкладних станів» та сертифікат лікаря-спеціаліста із спеціальності «Організація та управління охороною здоров’я», строк дії якого закінчився 12.05.2015 р.

Висновок: Оскільки у цьому випадку строк дії сертифіката за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я» закінчувався через 9 місяців із дня призначення лікаря на посаду заступника директора, вважаємо за доцільне зберігати протягом трьох років лікарю вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Медицина невідкладних станів». За цей період роботи на зазначеній посаді він має пройти курси підвищення кваліфікації та атестуватися за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд