Нова фішка податківців: є додаткова база нарахування ЄСВ — немає права на понижуючий коефіцієнт

Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Оплата праці Червень, 2015/№ 12
В обраному У обране
Друк
В установі у деяких працівників місячна зарплата менше мінімальної, тому ЄСВ для них нараховують виходячи з мінімальної зарплати. Установа хоче застосовувати до ставок нарахування ЄСВ понижуючий коефіцієнт. На що потрібно звернути увагу в такому разі?

Роботодавці можуть скористатися правом на понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ* у разі виконання трьох умов, зазначених у п. 95 розд. VIII Закону про ЄСВ**.

* Див. також «ОП», 2015, № 6, с. 10; № 8, с. 13. — Прим. ред.

** Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Разом з цим установлено додаткову вимогу: у роботодавця, який застосовує понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ, не повинно бути випадків донарахування ЄСВ виходячи з мінімальної заробітної плати (далі — МЗП) згідно з ч. 5 і 6 ст. 8 Закону про ЄСВ. Зазначимо, що роботодавець зобов’язаний виконати вимогу про ЄСВ з МЗП, якщо база нарахування ЄСВ за місяць (крім винагороди за ЦПД) за основним місцем роботи працівника менше МЗП, наприклад, у зв’язку з тим, що він: працює на умовах неповного або скороченого робочого часу; при відрядній формі оплати праці не виконав норму тощо.

Якщо кому-небудь з основних працівників базу нарахування ЄСВ у звітному місяці дотягували до МЗП, то право на коефіцієнт втрачається.

Від редакції

На наше тверде переконання, узята нізвідки додаткова вимога ДФСУ, яку повинні виконати роботодавці для застосування понижуючого коефіцієнта, суперечить Закону про ЄСВ. Тому сміливим платникам податків рекомендуємо відстоювати своє право на застосування понижуючого коефіцієнта в суді. Про те, що роботодавець, який виконував розпорядження ч. 5 і 6 ст. 8 Закону про ЄСВ, позбавляється права на понижуючий коефіцієнт, у цьому Законі немає жодного слова. А це означає, що така вимога протизаконна. Більше того, на нашу думку, роботодавець має повне право застосовувати знижену ставку, у тому числі й до додаткової бази ЄСВ. Жодних законодавчих перешкод для цього немає.

Що стосується звітності, то, найімовірніше, її доведеться заповнювати, відключивши функцію «автоматичний розрахунок», і намагатися подати з сумами ЄСВ, розрахованими із застосуванням коефіцієнта. Проте враховуючи, що на місцях знають про вищевикладену позицію ДФСУ, проблеми можуть виникнути вже при поданні Звіту з ЄСВ за травень 2015 року.

Обережним платникам податків, не готовим до судових розглядів, нічого не залишається, як дотримуватися думки податківців. Як вихід із ситуації намагайтеся уникати випадків донарахування ЄСВ (наприклад, підвищіть зарплату тим, за кого весь час доводиться доплачувати). Якщо не виходить, то коефіцієнт не застосовуйте.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд