Підвищили оклади «обслуговуючим» робітникам: вивчаємо зміни до наказу № 77 Ми вже інформували наших читачів про те, що плануються «впорядковано-оплатні» зміни від Мінсоцполітики щодо розмірів посадових окладів робітників, зайнятих обслуговуванням держорганів, органів місцевого самоврядування та інших органів. І ось вони вже затверджені та мають застосовуватись. Як правильно впровадити їх на практиці — читайте в цій статті.
Переведення на постійну нижчеоплачувану роботу: враховуємо всі оплатні нюанси Переводите працівника на постійну нижчеоплачувану роботу*? Тоді не забудьте дотримати його трудової гарантії — двотижневий період з дня переведення має бути з оплатою не менше, ніж середній заробіток за попередньою посадою. Про всі тонкощі розрахунку такого середнього заробітку та оплати праці переведеного працівника у перші два тижні розповість фахівець Міністерства соціальної політики України.
Компенсація за невикористані дні відпустки: як розрахувати, якщо немає лікарняного листа Працівник звільняється за власним бажанням 17 червня 2016 року. З 27 квітня по 25 травня 2016 року він хворів. Проте листок непрацездатності не надав — у зв’язку з відсутністю бланків таких листків у закладі охорони здоров’я, де працівник проходив лікування. Період непрацездатності підтверджено довідкою, яку згодом він зможе обміняти на лікарняний лист.
Оскільки документом-підставою для нарахування виплат за період тимчасової непрацездатності є належним чином оформлений лікарняний лист, оплата перших п’яти днів непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатної працівнику на підставі довідки нараховані не були.
Чи включаються дні хвороби, не підтверджені листком непрацездатності і, відповідно, не оплачені, до стажу роботи, що надає право на щорічну відпустку? Чи беруть вони участь у розрахунку середньоденної зарплати для визначення суми компенсації за невикористані дні відпустки при звільненні?
Реформа держслужби: розраховуємо середній заробіток працівникам держорганів З 1 травня 2016 року розпочався перший етап переходу України на європейську модель оплати праці держслужбовців. Реформа держслужби потягнула за собою зміни в умовах оплати праці працівників держорганів. У зв’язку з цим середня зарплата держслужбовців повинна розраховуватися з урахуванням спеціальних положень
Порядку № 100. Звичайно ж, для повного прояснення всіх нюансів такої ситуації необхідні офіційні роз’яснення фахівців Мінсоцполітики. І вони готуються. Проте поки вони не з’явилися, постараємося й ми розібратися в цих «середньооплатних» тонкощах.
Компенсація зарплати: виплата боргів у червні 2016 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати й виплатити компенсацію. Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів та внесків) тільки у тому випадку, якщо індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.