(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/16
Оплата праці
Оплата праці
Листопад , 2016/№ 22

Премії за півроку і за 9 місяців: як урахувати в розрахунку середньої зарплати

http://tinyurl.com/y2tnum34
Працівник їде у відрядження з 21 по 22 листопада 2016 року (на 2 робочі дні). У розрахунковому періоді (вересень — жовтень 2016 року) згідно з Положенням про преміювання йому були нараховані: у вересні 2016 року — премія за результатами роботи за півроку в сумі 1500 грн., у жовтні 2016 року — премія за результатами роботи за 9 місяців у сумі 2000 грн. Як правильно включити до розрахунку середньої зарплати премії за півроку і за 9 місяців, якщо у вересні та жовтні 2016 року працівник відпрацював 40 днів із 42 за графіком роботи?

При направленні працівника у відрядження потрібно порівняти денну зарплату із середньоденною і оплатити період відрядження за найбільшим показником. Детальніше про це можна дізнатися в «ОП», 2016, № 19, с. 5 і 10. Ми ж зупинимося на розрахунку середньої зарплати, а конкретніше — розглянемо особливості включення до розрахунку «середніх» премій, нарахованих працівнику в розрахунковому періоді*.

* Детальніше про правила включення до розрахунку середньої зарплати премії та заохочувальних виплат працівнику читайте в «ОП», 2016, № 21, с. 15 і 19.

Працівнику в розрахунковому періоді (вересень — жовтень 2016 року) згідно з Положенням про преміювання було нараховано два види премій:

— у вересні — премія за підсумками роботи за півроку в сумі 1500 грн.;

— у жовтні — премія за підсумками роботи за 9 місяців у сумі 2000 грн.

Щоб правильно включити ці премії до розрахунку середньої зарплати, потрібно врахувати такі основні правила ( п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100).

Правило 1. Премії включають до заробітку того місяця, на який вони припадають згідно з відомістю нарахування зарплати. Це означає, що на розрахунок середньої зарплати не впливає те, за який період нараховано премію. До розрахунку потрапить та премія, яку включили до відомості нарахування заробітної плати. Стосовно випадку, наведеного в запитанні, премія за підсумками роботи за півроку потрапить до заробітку вересня 2016 року, премія за підсумками роботи за 9 місяців — до заробітку жовтня.

Правило 2. Премії, що виплачуються за квартал і триваліший проміжок часу, при обчисленні середньої зарплати за останні 2 календарні місяці уключають до заробітку в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. Тобто до розрахунку включають не всю суму премії, а тільки її частину. Для цього треба премію поділити на кількість місяців, за які вона нарахована, і помножити на 2 (кількість місяців у розрахунковому періоді).

Визначимо, яка частина премії буде включена до розрахунку:

— премія за півроку: 1500 грн. : 6 міс. х 2 міс. = 500 грн.;

— премія за 9 місяців: 2000 грн. : 9 міс. х 2 міс. = 444,44 грн.

Але й це ще не все. У розрахунковому періоді працівник відпрацював не всі дні, передбачені графіком роботи. А отже, «у гру» вступає правило 3.

Правило 3. Якщо число днів у розрахунковому періоді відпрацьовано не повністю, премії, винагороди та інші заохочувальні виплати при розрахунку середньої зарплати за останні 2 календарні місяці враховують пропорційно часу, відпрацьованому в розрахунковому періоді.

Таким чином, частину премій за півроку і за 9 місяців до розрахунку включаємо пропорційно відпрацьованому часу. Визначимо, яка сума премії зрештою увійде до розрахунку середньої зарплати:

(500 грн. + 444,44 грн.) : 42 роб. дн. х 40 роб. дн. = 899,47 грн.,

де 42 — кількість робочих днів за графіком роботи (22вересень + 20жовтень);

40 — кількість фактично відпрацьованих працівником днів у розрахунковому періоді (вересень — жовтень 2016 року).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
премії, середня зарплата додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті