Оплата праці при переведенні на постійну нижчеоплачувану посаду: що врахувати, як розрахувати Працівник, набираючись досвіду і підвищуючи свою кваліфікацію, підіймається кар’єрними сходами. Ситуація знайома і звична для багатьох. Але бувають випадки, коли з різних причин працівника переводять на нижчеоплачувану посаду. Як невеликий бонус для такого переведеного працівника трудовим законодавством передбачені певні гарантії. Що це за гарантії, як їх застосовувати на практиці? Про це ви дізнаєтеся з нашої статті.
Держслужбовця перевели на нижчеоплачувану посаду: як платити зарплату після переведення Головного спеціаліста держоргану (посадовий оклад 4800 грн.) з 2 квітня 2018 року перевели на посаду провідного спеціаліста (посадовий оклад 4400 грн.). Згідно зі ст. 114 КЗпП при переведенні працівника на постійну нижчеоплачувану роботу за ним протягом перших двох тижнів після переведення зберігається середній заробіток за попередньою посадою. Чи застосовувати цю норму трудового законодавства до держслужбовців? Як правильно нарахувати зарплату такому переведеному працівникові?
Розраховуємо середню зарплату після переведення на нижчеоплачувану посаду У статті на с. 15 цього номера ви дізналися, як оплатити період після переведення працівника на іншу постійну нижчеоплачувану посаду (роботу). Після переведення — у працівника інша посада, інші обов’язки, інша зарплата. Чи вплине усе це на розрахунок середньої зарплати надалі і як? Про це — у статті нижче.
Індексуємо зарплату за квітень 2018 року Індексувати зарплату зобов’язані усі роботодавці. Основні документи, які регулюють порядок проведення індексації доходів, це Закон про індексацію* і Порядок № 1078**. Саме на їх положеннях базуються основні правила індексації зарплати.