Шестиденка-2020: визначаємо тривалість робочого часу

В обраному У обране
Друк
Біляєва Олена, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Серпень, 2019/№ 16
У поточному році як ніколи вчасно з’явився лист Мінсоцполітики «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2020 рік» від 29.07.2019 р. № 1133/0/206-19 (див. с. 13 сьогоднішнього номера). Цей лист корисний для роботодавців, працівникам яких установлений п’ятиденний робочий тиждень з вихідними днями в суботу і неділю. А що ж робити тим, у кого шестиденка? Найголовніше — не переживати! У статті ми розповімо, як правильно розрахувати норми тривалості робочого часу на 2020 рік для шестиденки і наведемо власне розрахунок.

Загальні правила

Шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем вводять тільки в організаціях, де за характером виробництва і умовами праці встановлення п’ятиденного робочого тижня недоцільне (ч. 2 ст. 52 КЗпП). При цьому загальним вихідним днем є неділя (ч. 2 ст. 67 КЗпП).

У кожній установі (іноді щодо окремих працівників) використовують свої підходи до розподілу встановленої тривалості робочого тижня (40-годинної (нормальної), 30-, 18-годинної і тому подібне (неповної, скороченої)) протягом 6 робочих днів. Перш ніж розрахувати місячну і річну норми тривалості робочого часу для шестиденки, згадаємо основні правила, встановлені трудовим законодавством.

Дотримуємося тривалості робочого тижня

Важливо пам’ятати, що нормальна тривалість робочого часу як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 40 годин на тиждень (ч. 1 ст. 50 КЗпП).

Тривалість робочого тижня залежить від різних факторів, у тому числі від займаної працівником посади. Також не забувайте: окремим категоріям працівників роботодавець зобов’язаний встановити скорочений (ст. 51 КЗпП) або неповний (за бажанням працівника, ст. 56 КЗпП) робочий час.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити