«Чорнобильська» додаткова відпустка: усе, що потрібно знати

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Вересень, 2019/№ 17
Чорнобильська катастрофа забудеться не скоро. Особливо тими, хто безпосередньо брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, і тими, кого свого часу евакуювали із зони безумовного відселення. Адже здоров’ю цих людей була заподіяна значна шкода. Щоб якось її компенсувати, держава надає таким категоріям осіб особливі пільги і компенсації. Серед них — можливість отримати додаткову «чорнобильську» відпустку. Чи усі з чорнобильців мають право на такий «бонус»? Коли і як його правильно надати? Про все це ми розповімо в сьогоднішній статті.

Кому надають і скільки?

«Чорнобильська» додаткова відпустка — відпустка особлива. Адже від початку порядок її надання прописаний у Законі № 796*.

* Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII.

Згідно з цим документом розраховувати на отримання «чорнобильської» відпустки можуть:

1) особи, віднесені Законом № 796 до категорії 1. Це (п. 1 ст. 14 Закону № 796):

а) особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;

б) особи з інвалідністю, які постраждали від Чорнобильської катастрофи і інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;

в) хворі на променеву хворобу внаслідок Чорнобильської катастрофи;

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити