Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Доплата до МЗП медикам: що враховуємо «зверху»

Долга Ірина, експертка з питань оплати праці
Оплата праці Серпень, 2020/№ 15
Друк
Які надбавки та доплати не враховуються до МЗП, а сплачуються понад неї в бюджетних медичних закладах, заробітна плата в яких нараховується згідно з Умовами № 308/519? Як ураховувати при цьому «ковідну» доплату медикам?

Держава гарантує забезпечення рівня заробітної плати за повністю відпрацьовану місячну (годинну) норму не менше за МЗП (ч. 1 ст. 31 Закону про оплату праці).

Оплату праці у закладах охорони здоров’я (далі — ЗОЗ), які фінансуються з бюджету, регулюють Умови № 308/519*.

* Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені наказом Мінпраці, МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519.

Цими Умовами визначені розміри посадових окладів, підвищення, доплати, надбавки, премії тощо та механізми їх установлення.

У ч. 2 ст. 31 Закону про оплату праці наведено вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, а саме:

• доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;

• доплати за роботу в нічний та надурочний час;

• доплати за роз’їзний характер робіт;

• премії до святкових і ювілейних дат.

МОЗ у листі від 27.01.2017 р. № 10.1-17/2025 (далі — лист № 2025) надало роз’яснення про включення доплат і надбавок працівників ЗОЗ, нарахованих згідно з Умовами № 308/519, до зарплати при порівнянні її з розміром МЗП.

Зокрема, до складу зарплати при порівнянні її з МЗП не враховується такі доплати:

1) доплата за роботу в нічний час (п. 3.2 Умов № 308/519).

2) доплати (п. 3.4 Умов № 308/519):

• за роботу із шкідливими та важкими умовами праці, за результатами атестації робочих місць (згідно з переліком робіт, наведеним у додатку 6 до Умов № 308/519);

• за використання у роботі дезінфікувальних засобів, а також за прибирання туалетів. На думку МОЗ (лист № 2025), ці доплати прирівнюються до «доплат за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я».

Чи враховувати «ковідну» доплату працівникам ЗОЗ у розмірі до 300 % зарплати при порівнянні зарплати з МЗП? Ні Закон України від 17.03.2020 р. № 533-IX, яким вона встановлена, ні постанова КМУ від 23.03.2020 р. № 246, яка деталізує умови її надання, не містять чіткої відповіді на це запитання.

На наш погляд, «ковідну» доплату варто вважати доплатою за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я і нараховувати «зверху» МЗП. Аналогічна ситуація з «противірусною» доплатою до 100 % соцпрацівникам, яка визначена постановою КМУ від 29.04.2020 р. № 375. Свою думку щодо неї висловили фахівці Мінекономрозвитку (див. статтю «Противірусна» доплата: «всередині» чи «зверху» МЗП?» // «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 23). Цю доплату соцпрацівникам вони рекомендують розглядати як доплату за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я і виплачувати понад МЗП.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі