Доплата до МЗП: гід по гарантії

Кравченко Дар’я, експертка з питань оплати праці
Оплата праці Січень, 2020/№ 2
В обраному У обране
Друк
Одного разу в далекому 2017 році (а точніше 01.01.2017 р.) у Законі про оплату праці з’явився новенький п. 31, який вимагав, щоб розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці був не нижчий розміру мінімальної заробітної плати (МЗП). З тієї миті у роботодавців з’явився ще один «головний біль». Адже така МЗП-вимога — це державна соціальна гарантія, обов’язкова до виконання всіма підприємствами, установами, організаціями, за ігнорування якої доведеться нести відповідальність. Залишився цей «головний біль» і цього року. Тому сьогодні пропонуємо згадати основні особливості виконання цієї держгарантії.

Коло застосування

Передусім нагадаємо про коло осіб, до яких застосовна МЗП-гарантія. Якщо виходити з п. 31 Закону про оплату праці — це усі фізичні особи, що працюють за трудовими договорами, яким нарахована зарплата нижче законодавчо встановленого рівня МЗП за повністю виконану місячну (годинну) норму праці.

А коли так, то про виконання МЗП-вимоги не варто турбуватися щодо:

• фізичних осіб, які працюють за ЦПД-договорами (наприклад, за договорами підряду або договорами про надання послуг, про стажування тощо);

• працівників, зарплата (посадовий оклад) яких перевищує розмір МЗП. Для них МЗП-вимога виконуватиметься автоматично;

• працівників, в яких у звітному місяці немає жодного відпрацьованого дня (години) (наприклад, перебували у відпустці, на лікарняному, в декреті, на військовій службі, на курсах підвищення кваліфікації тощо). Зверніть увагу: будь-яких інших пільгових категорій працівників, щодо яких не треба виконувати вимогу про зарплату не нижче МЗП, у Законі про оплату праці немає.

Тому для усіх інших працівників, які не увійшли до вказаного вище переліку, незалежно від їх

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд