Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Нюанси працевлаштування внутрішньо переміщеної особи

Долга Ірина, експертка з питань оплати праці
Оплата праці Травень, 2022/№ 9
Друк
Із територій, де ведуться бойові дії, виїхали чимало осіб у безпечніші місця. Деякі з них продовжують працювати дистанційно, але багатьом роботодавець не може надати таку можливість. Звісно, якщо немає праці — немає доходу. А перемістившись на нове місце проживання (для більшості — тимчасове), потрібно шукати нову роботу. При працевлаштуванні переселенців виникає низка запитань щодо цього. Наприклад: який алгоритм прийняття на роботу переселенців та чи є якісь нюанси при цьому? Або чи можна прийняти особу за зовнішнім сумісництвом з повною місячною нормою робочого часу? Розглянемо ці та інші запитання у статті.

Трудовий договір

Форма трудового договору. При прийнятті на роботу між роботодавцем і працівником укладається трудовий договір. Він може бути укладений як в усній формі, так і в письмовій. Частиною 1 ст. 24 КЗпП визначені випадки, коли укладання письмового трудового договору є обов’язковим. Проте в період воєнного стану сторони (роботодавець і працівник) за згодою самі визначають форму трудового договору (ч. 1 ст. 2 Закону № 2136*).

* Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ.

Тобто у воєнний час дозволено ігнорувати обов’язок його укладання в письмовій формі. А при укладанні усного трудового договору роботодавець має видати лише наказ (розпорядження) про прийняття на роботу.

Строковий/безстроковий. Трудові договори можуть бути як безстрокові, так і строкові або на час виконання певної роботи. Строкові трудові договори роботодавці можуть укладати з новими працівниками в період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника (ч. 2 ст. 2 Закону № 2136). Тобто укладання строкового договору наразі не обмежене характером роботи або умовами її виконання.

Прийняття на роботу переселенця: дії кадровика

Як і в довоєнний час, працівник не може стати до роботи без укладення трудового договору (хоча б в усній формі), видання наказу (розпорядження), подання повідомлення до податкової та оформлення кадрових документів.

Щоб подивитися повну версію, передплатіть Pro доступ Вже передплатили? Увійти
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі