Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Період «НЗ» при розрахунку відпускної компенсації

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Січень, 2023/№ 2
Друк
Працівник відсутній на роботі понад чотири місяці поспіль. Інформації про причини такої відсутності немає. Його звільняємо 19.01.2023. Чи треба йому виплачувати компенсацію за невикористану відпустку? Як розрахувати кількість днів цієї компенсації? Чи виключати з розрахунку період нероботи з нез’ясованих причин?

Звільнення через відсутність понад 4 місяці

Відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль є підставою для припинення з ним трудового договору відповідно (п. 83 ч. 1 ст. 36 КЗпП). Поряд з цим звільнення за цією підставою вимагає купу обґрунтувань (намагання зв’язатися з працівником, доповідні записки, акти про відсутність, відповідні відмітки в табелі обліку робочого часу тощо). До речі, що потрібно урахувати роботодавцю в такій ситуації ви можете прочитати у статті «Працівник не виходить на зв’язок: звільняємо чи чекаємо?» // «Оплата праці», 2022, № 22.

Також для звільнення за цією підставою роботодавець має бути впевненим, що працівник не має статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин. Тому що відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону № 2505* за такою особою зберігаються місце роботи та займана посада до моменту визнання її безвісно відсутньою чи оголошення померлою у порядку, встановленому законодавством. І звільнити її на підставі п. 83 ч. 1 ст. 36 КЗпП не можна.

* Закон України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» від 12.07.2018 № 2505-VIII.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі