Теми статей
Обрати теми

Соціальний педагог ЗСО: визначаємо оплатні умови

Будз Володимир, експерт з оплати праці та трудових відносин
Як оплачувати працю соціального педагога, який працює у закладі загальної середньої освіти (далі — ЗСО). Який тарифний розряд установлювати такому працівнику? На які доплати та надбавки він має право?

Введення посади

Соціальний педагог здійснює соціально-педагогічний патронаж у ЗСО (ч. 2 ст. 76 Закону про освіти*). Соціально-педагогічний патронаж має на меті:

— сприяти взаємодії закладу освіти, сім’ї і суспільства у вихованні здобувачів освіти, їх адаптації до умов соціального середовища;

— забезпечувати профілактику та запобігання булінгу, надання консультативної допомоги батькам, психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу.

* Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII.

Штатна чисельність соціальних педагогів ЗСО визначається відповідно до Типових штатних нормативів № 1205**. Керівник ЗСО зобов’язаний привести штатний розпис закладу у відповідність до цього нормативного документа.

** Типові штатні нормативи закладів загальної середньої освіти, затверджені наказом МОН від 06.12.2010 № 1205.

У штати ЗСО, незалежно від кількості учнів, обов’язково вводиться посада соціального педагога. Навіть у школах сіл та селищ з контингентом учнів до 99 передбачено введення 0,25 штатної посади соціального педагога.

Кваліфікаційні вимоги для посади «соціальний педагог» затверджені наказом № 864***.

*** Наказ МОН «Про планування діяльності та ведення документації соціальних педагогів, соціальних педагогів по роботі з дітьми-інвалідами системи Міністерства освіти і науки України» від 28.12.2006 № 864.

Тривалість робочого часу соціального педагога з обсягом роботи на повну ставку становить 40 годин на тиждень (див. консультацію фахівця Профспілки МОН у статті «Соціальний педагог & обов’язки класного керівника» // «Оплата праці», 2020, № 20).

Тарифний розряд

Тарифний розряд (посадовий оклад) соціальному педагогу ЗСО встановлюють згідно з додатком 6 до наказу № 557****. Розмір тарифного розряду залежить від наявної кваліфікаційної категорії працівника. У свою чергу, кваліфікаційні категорії встановлюють за наслідками атестації. Остання проводиться згідно з нормами Типового положення № 930*****.

**** Наказ МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти» від 26.09.2005 № 557.

***** Типове положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом МОН від 06.10.2010 № 930.

Розмір посадового окладу соціального педагога залежно від кваліфкатегорії визначається за 10 — 14-м тарифними розрядами за ЄТС, а саме:

— вищої кваліфікаційної категорії — 14-й тарифний розряд;

— першої кваліфікаційної категорії — 13-й тарифний розряд;

— другої кваліфікаційної категорії — 12-й тарифний розряд.

Якщо ж соціальний педагог ще не проходив атестацію, то він не має кваліфкатегорії. Відповідно йому встановлюють 10 — 11-й тарифні розряди. При цьому згідно з приміткою додатка 6 до наказу № 557:

— фахівцям, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра, встановлюється 11-й тарифний розряд;

— фахівцям, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, установлюється 10-й тарифний розряд.

Доплати, надбавки та інші виплати

Посада соціального педагога віднесена до педагогічних, адже вона зазначена у Переліку № 963******. Також цей факт підтверджує ч. 3 ст. 76 Закону про освіту. Тому соціальний педагог, як педагогічний працівник, має право на:

— отримання надбавки за вислугу років (її розмір залежить від педагогічного стажу);

— отримання надбавки за престижність педагогічної праці;

— щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів;

— виплату допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу при наданні щорічної основної відпустки;

— виплату щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків.

****** Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверджений постановою КМУ від 14.06.2000 № 963.

Крім того, відповідно до постанови № 22******* соціальний педагог має право на підвищення окладу на 10 %. Саме на оклад з урахуванням цього підвищення (та інших) працівнику нараховується усі належні надбавки та доплати.

******* Постанова КМУ «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» від 11.01.2018 № 22.

Підвищення враховуються і при виплаті «оздоровчих» (див. лист Мінпраці від 05.11.2008 № 645/13/155-08) та щорічної грошової винагороди (див. статтю «Щорічна грошова винагорода педпрацівникам: чи платити вчителю-новачку?» // «Оплата праці», 2022, № 18).

Також соціальному педагогу можуть встановлюватись доплати за окремі види педагогічної діяльності згідно з нормами постанови № 1391********. Цей нормативний документ визначає розміри, порядок та умови встановлення підвищень і доплат працівникам у державних і комунальних закладах освіти.

******** Постанова КМУ «Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти» від 28.12.2021 № 1391.

Висновки

  • Посадовий оклад соціальному педагогу ЗСО встановлюється залежно від кваліфкатегорії у межах 10 — 14-го тарифного розряду за ЄТС.
  • Соціальному педагогу ЗСО в обов’язковому порядку встановлюються надбавки за престижність праці та вислугу років (за наявності педстажу), а також виплачуються «оздоровчі» (при наданні щорічної відпустки) та щорічна грошова винагорода.
  • Тривалість щорічної основної відпустки соціального педагога ЗСО становить 56 календарних днів.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі