Трудові медогляди працівників: порядок проведення

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Друк
Щоб правильно організувати трудовий медогляд працівників, роботодавцю доводиться проходити чималий шлях — від атестації робочих місць до виконання приписів закладу охорони здоров’я. Як його подолати без проблем — розкажемо в цій статті.

Етап 1. Атестація робочих місць

Процедуру проведення трудових медоглядів працівників визначено Порядком № 246*.

* Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246.

Водночас цей документ не містить переліку посад, займаючи які, працівники повинні проходити трудовий медогляд. У ньому наведено:

— перелік робіт, для виконання яких є обов’язковим проведення медоглядів (додаток 5 до Порядку № 246);

— перелік шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній (періодичні) медогляд працівників (додаток 4 до Порядку № 246).

Тому роботодавцю перш за все доведеться провести атестацію робочих місць і з’ясувати, на яких робочих місцях працівники виконують важкі роботи та/або роботи із шкідливими чи небезпечними умовами праці (відповідно до додатків 4 та 5 до Порядку № 246).

Проводять атестацію відповідно до вимог Методрекомендацій № 41*, а оцінюють умови праці — відповідно до Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу», затверджених наказом МОЗ від 08.04.2014 № 248.

* Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Мінпраці від 01.09.92 № 41.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі