* Див. «Табель обліку робочого часу: важливий документ», «Табель обліку робочого часу: структура, умовні позначення, правила заповнення».
Скористаємося класичною версією табеля, без креативу. Проте пам’ятаємо, що кожен роботодавець може підлаштувати форму табеля під себе.
Розглянемо найпопулярніші ситуації, з якими стикається роботодавець при заповненні табеля.
Приклад 1. Бублик О. І. (адміністраторка) працює за п’ятиденкою по 8 годин (субота, неділя — вихідні дні) . З 2 по 9 листопада (8 календарних днів) хворіла (е-лікарняний). З 20 по 26 листопада 2023 року (7 календарних днів) перебувала в щорічній основній відпустці.
Оплачувана тимчасова непрацездатність. Оплачувана тимчасова непрацездатність має в табелі літерну позначку «ТН» (цифрову «26»). У наведеній ситуації працівниці відкрито е-лікарняний. Припустимо, що працівниця або повідомила роботодавця про хворобу, або він побачив сформований е-лікарняний в електронному кабінеті на порталі ПФУ. Чи ставити відразу «ТН» або цифрове «26» в табелі?
От дивіться, поки е-лікарняний не змінив статус на «готовий до сплати» — його не можна брати до роботи. В нього можуть бути внесені зміни, він може бути скорочений, скасований тощо. Тобто він ще не є підставою для підтвердження хвороби працівника. Тому ставити в табелі непідтверджену нічим хворобу працівника не можна. Тоді як бути?