№24

Оплата праці, грудень, 2024/№ 24 Інші номери журналу ›
  • Підрахунок надурочних годин: якщо був невідпрацьований час 2024 рік добігає кінця, тож час підбивати підсумки. Один з них — це підрахунок надурочних годин для працівників з підсумованим обліком. Така робота додає чимало клопоту бухгалтеру. Особливо у ситуації, коли працівники протягом облікового періоду перебували у відпустках, хворіли тощо. Сьогодні розглянемо, як правильно провести відповідні розрахунки.
  • Підсумований облік: оплачуємо надурочні години При підсумованому обліку надурочними годинами нікого не здивуєш. Одна справа — правильно їх підрахувати, а інша — оплатити. Про оплату надурочних розповімо у цій статті.
  • Компенсація: виплата зарплатних боргів у грудні 2024 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.
  • У працівника лише електронний ВОД: чи можна забронювати Чи можна забронювати працівників, у яких наявний лише електронний військово-обліковий документ (далі — ВОД) (паперовий ВОД відсутній)?
  • Заброньовані до кінця воєнного стану: чи переоформлювати відстрочку Чи потрібно після 01.12.2024 переоформлювати відстрочку працівникам, заброньованим до кінця воєнного стану?
  • Суміщення посад: чи є обмеження? Працівник, крім основної посади, суміщає ще дві. Чи є обмеження за кількістю суміщуваних посад та за сумою доплати за суміщення?
  • Відпустка продовжена через хворобу: яку ставку ВЗ застосовувати до відпускних Працівнику надано щорічну основну відпустку 24 к. дн. з 6 по 29 листопада 2024 року. Але в листопаді працівник хворів (відкрито е-лікарняний). За згодою з роботодавцем дні відпустки, що «з’їла» хвороба, було надано працівнику після хвороби. Яку ставку військового збору (ВЗ) застосовувати до відпускних при продовженні / перенесенні відпустки?
  • Премія за місяць, квартал, рік: як застосовувати нову ставку військового збору Роботодавці можуть виплачувати премії працівникам за підсумками роботи місяця, кварталу, року. У цій статті розберемось із ставками військового збору (ВЗ), які потрібно застосовувати у грудні 2024 року до виробничих премій та річної винагороди працівникам.
  • Як зробити вільні дні 25 грудня та 1 січня У воєнний час немає святкових та неробочих днів. Утім чимало роботодавців прагнуть надати своїм працівникам додаткові дні відпочинку у різдвяно-новорічний період. У цій статті розповімо, як залишити 25 грудня 2024 року та 1 січня 2025 року вільними від роботи днями.
  • Повідомлення про прийняття на роботу: правила, нюанси, поради Повідомлення про прийняття на роботу (далі — Повідомлення) для більшості роботодавців вже звичний документ. Проте і досі трапляються питання щодо його заповнення та подання. Тому нагадаємо основні правила, розглянемо нюанси та відповімо на поширені запитання.
  • Повідомлення про прийняття на роботу: виправляємо помилки Зробили помилку у Повідомленні про прийняття на роботу, чи працівник, щодо якого подали Повідомлення, передумав працювати. Як відкоригувати подану інформацію у таких випадках? Чи будуть штрафи в таких ситуаціях?
  • Члени фермерського господарства: чи можна забронювати Чи можна забронювати члена фермерського господарства (далі — ФГ) на підставі Порядку № 76*?
  • Штатний розпис: основні моменти Наприкінці року багато роботодавців мають розробити та затвердити штатний розпис на новий (2025) рік. Тому сьогодні ми ще раз нагадаємо, що це за документ, за якою формою його складати та як довго зберігати. Ну і, звісно, що буде за відсутність на підприємстві, в установі, організації затвердженого штатного розпису.
  • Штатний розпис: як скласти та затвердити У попередній статі «Штатний розпис: основні моменти» // «Оплата праці», 2024, № 24 ми пригадали, що таке штатний розпис, за якою формою його складати та як довго зберігати. Сьогодні ж докладно поговоримо про те, яку інформацію слід зазначати у штатному розписі, як затверджувати цей документ та коли можна вносити зміни.
  • Класифікатор професій: вивчаємо Зміну № 14 Мінекономіки вчергове оновило Класифікатор професій*. Наказом від 13.12.2024 № 27751 затверджено Зміну № 14. Тож давайте розбиратись, що саме змінилось і як на це реагувати кадровику.
  • Індексація зарплати бюджетників у 2025 році Не секрет, що індексація зарплати починається з «базового» місяця. З 01.01.2025 законодавці передбачили спеціальні умови для його визначення. Але розібратися в них виявилось не так просто, тому ми звернулись за підтримкою до Мінсоцполітики. Сьогодні розповімо про нюанси проведення індексації у 2025 році з урахуванням отриманих роз’яснень.
  • Сумісники знов отримуватимуть лікарняні з ПФУ: закон прийнято 18.12.2024 Верховна Рада ухвалила законопроєкт від 06.09.2023 № 10017, яким передбачено внесення змін в деякі норми Закону про соцстрахування*. Що це за норми та чого очікувати від таких нововведень, розповімо в нашій статті.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі