Теми статей
Обрати теми

Лікарняні і додаткова база з ЄСВ: прибираємо раніше визначену суму

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
У грудні 2023 року працівник перебував частину місяця на лікарняному. На кінець місяця лікарняний ще не підлягав оплаті. Сума зарплати виявилася нижчою за МЗП, і бухгалтер донарахував ЄСВ до мінстрахвнеску та відобразив у Д1 за грудень. Після нарахування лікарняних виявилось, що сума ЄСВ на додаткову базу зайво визначена. Як виправитися у цій ситуації, розглянемо у статті.

Як має бути

Ми розглядаємо ситуацію, коли працівник хворів у кінці місяця. На кінець місяця е-лікарняний ще не підлягав оплаті. За цей місяць нараховано зарплату лише за частину місяця, а даних про суму лікарняних ще немає.

Якщо загальна сума доходу за місяць, на який припала тимчасова непрацездатність, поки що не відома, оскільки лікарняні ще не нараховані, то ЄСВ нараховуємо на фактичну базу нарахування ЄСВ. Обов’язку на виконання вимоги про сплату ЄСВ з мінзарплати в такому місяці немає.

Після нарахування лікарняних їх суму для цілей порівняння з мінімалкою треба віднести до місяців, за які вони нараховані. Якщо після такого розподілу база нарахування ЄСВ виявиться меншою за мінзарплату, то треба буде розрахувати додаткову базу та донарахувати ЄСВ. Додаткову базу в Д1 треба показувати окремим рядком із відображенням у графі 9 КТН «13» (код для додаткової бази) так:

— додаткова база виникла за поточний місяць: у графі 8 фіксуємо «1» (звичайний зарплатний код), якщо, крім лікарняних, за поточний місяць є зарплатні виплати, та «29» — якщо за поточний місяць нараховані тільки лікарняні;

— додаткова база виникла за минулий місяць: у графі 8 відображаємо «29» (код для лікарняних працівника без інвалідності), а в графі 10 — місяць, за який показуємо додаткову базу. При цьому не важливо, чи були, крім лікарняних, зарплатні нарахування в минулому місяці. Адже відповідно до п. 1 розд. IV Порядку № 4* у місяці звітного кварталу за попередній звітний період тип нарахувань «13» можна використати тільки під час нарахування сум лікарняних за попередні місяці.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі