Теми статей
Обрати теми

Відпускні, «оздоровчі» та доплата за заступництво в розрахунковому періоді

Жиленко Катерина, експерт з оплати праці та трудового законодавства
Працівник бюджетної установи йде в щорічну основну відпустку з виплатою допомоги на оздоровлення. Серед виплат у розрахунковому періоді є відпускні та «оздоровчі» до попередньої відпустки, а також різниця в окладах за тимчасове заступництво керівника. Чи враховувати їх при розрахунку поточних відпускних та «оздоровчих»?

Відповісти одразу на все «так» чи «ні» неможливо. Адже деякі з перелічених у запитанні виплат ураховують при обчисленні відпускних і водночас не враховують у розрахунок допомоги на оздоровлення. Розібратися допоможе Порядок № 100*.

* Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 № 100.

Для розрахунку відпускних ураховуємо попередні відпускні як виплати за час, протягом якого зберігається середній заробіток працівника. Це прямо передбачено абз. 4 п. 3 Порядку № 100. Водночас для розрахунку матдопомоги, навпаки, ті ж самі виплати не враховуємо. Це передбачено абз. 20 п. 4 Порядку № 100.

Тепер щодо «оздоровчих» та доплати за тимчасове заступництво. У п. 4 Порядку № 100 передбачено перелік виплат, які не враховуються при обчисленні будь-якої середньої зарплати (і відпускних, і матдопомоги). Серед них і матеріальна допомога (як разова виплата — п.п. «б» п. 4 Порядку № 100), тобто на оздоровлення в тому числі.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі