Працівник на лікарняному: чи можна його звільнити? Працівника підприємства попередили про звільнення у зв’язку зі скороченням штату. Проте незадовго до запланованого дня звільнення він захворів (знадобиться довготривале лікування). Чи має роботодавець право звільнити такого працівника?
Відпускні в Д1 відобразили з помилкою: виправляємося через «Звітний новий» Подали Об’єднаний звіт, а потім помітили, що в Д1 відпускні не поділили за місяцями, за які вони нараховані, чи показали їх в одному рядку разом із зарплатою. Строк звітування ще триває, тож виправлятимемося. Як це зробити — читайте у статті.
Чи відновлювати дію призупиненого трудового договору на час соцвідпустки на дітей? Ситуація. Працівниця, з якою була призупинена дія трудового договору, іде у соціальну відпустку на дітей. Чи поновлювати на час цієї відпустки дію трудового договору з працівницею? Прямої відповіді на це питання у законодавстві немає, тому ми звернулись до Мінекономіки та Держпраці. Що відповіли фахівці цих відомств — читайте у статті.
Сумісництво & суміщення: просто про складне Сумісництво і суміщення. Такі схожі, але такі різні способи оформлення роботи. Доволі часто їх плутають. Тому наша стаття допоможе раз і назавжди розібратися. Завжди тримайте її під рукою.
Сумісництво & суміщення: оплатні питання У статті «Сумісництво & суміщення: просто про складне» // «Оплата праці», 2024, № 14 ми розібрали головні відмінності цих двох способів оформлення роботи. Сьогодні продовжимо досліджувати їх відмінність у питаннях оплатних.
Індексація зарплати бюджетників: починаємо з серпня 2024 року З урахуванням рекордного для цього року індексу інфляції за червень — 102,2% маємо підстави для індексації зарплати. Яка ситуація складається у зв’язку з цим для працівників бюджетної сфери, розповімо в нашій статті.
Індексація зарплати — 2024: згадуємо основні правила Понад півтора року працівники бюджетної сфери були без індексації зарплати. У серпні 2024 року для більшості з них виникне право на індексацію. У цій статті пригадаємо основні «індексаційні» правила та розглянемо, як їх застосовувати в конкретних ситуаціях.
Працівнику підвищили кваліфкатегорію: чи змінюється «базовий» місяць для індексації? Працівнику бюджетної установи в липні 2024 року за результатами кваліфікаційної атестації було присвоєно першу кваліфікаційну категорію. До цього він мав другу кваліфкатегорію. Унаслідок цього тарифний розряд працівника було підвищено з 8-го до 9-го. Чи буде липень 2024 року новим «базовим» місяцем для цілей індексації зарплати?
Працівниця на декретному місці: який місяць «базовий» для індексації? Бібліотекарка фахового коледжу з 19.07.2024 пішла у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. На її місце (на час доглядової відпустки) з 22.07.2024 прийняли іншу працівницю за строковим трудовим договором. Який місяць буде «базовим» для індексації її зарплати?
Податковий розрахунок з типом «Звітний новий»: коли та як подавати? Зробили помилку в Об’єднаному звіті, граничний строк подання якого ще на сплив? Її можна безпечно виправити. При цьому це стосується як сумової, так і несумової помилки в додатках цього звіту. Розглянемо правила, механізм і нюанси виправлення помилок у поданому і прийнятому контролерами Об’єднаному звіті за 2 квартал 2024 року до спливу граничного строку його подання.
Зовнішні сумісники в Податковому розрахунку та його додатках У цій статті поговоримо про зовнішніх сумісників. У розпал кампанії з подання Об’єднаного звіту нагадаємо про особливості заповнення інформації щодо сумісників у додатках Д5, Д1 та 4ДФ, а також у Податковому розрахунку.
Винагорода за ЦПД + зарплата в Об’єднаному звіті У травні 2024 року два чоловіки виконували роботи за цивільно-правовими договорами (ЦПД): один з них — працівник цього ж підприємства, а інший — стороння фізособа (не ФОП). Як відобразити це в Об’єднаному звіті?