Староста та ОСН: хазяйнуємо там, де живемо! (частина 4)

В обраному У обране
Друк
Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець"
Радник старости Березень, 2019/№ 1
У попередніх номерах газети «Радник старости»1 ми розглядали питання щодо сприяння старостою створенню та подальшій роботі органів самоорганізації населення2 і вже встигли розібратися в питаннях здійснення власних повноважень ОСН, передбачених пп. 1 — 10 ч. 1 ст. 14 Закону України від 11.07.2001 № 2625-III «Про органи самоорганізації населення»3. У цій статті завершуємо огляд цих повноважень.

1 Див. «Радник старости» відповідно за червень 2018 р., № 2, с. 38; вересень 2018 р., № 3, с. 37 та за грудень 2018 р., № 4, с. 30.

2 Далі за текстом — ОСН.

3 Далі за текстом — Закон № 2625.

Власні повноваження ОСН

Отже, продовжимо наш огляд з такого повноваження, як...

11. Розглядати звернення громадян, вести прийом громадян.

Роль та місце старости у процесі врахування органами місцевого самоврядування інтересів мешканців конкретних населених пунктів важко переоцінити. Як, власне, важко переоцінити і роль старости у представленні таких інтересів у виконавчому комітеті тієї ж, наприклад, селищної ради.

Однією з форм взаємодії старости з мешканцями у цьому процесі є робота із зверненнями громадян і ведення особистого прийому.

У цій роботі на допомогу старости може прийти ОСН.

Зауважте, що Закон № 2625 не визначає, яким саме чином ОСН може реалізувати це повноваження, тому ми звернемося до профільного Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян»4.

4 Далі за текстом — Закон № 393.

Цей Закон регулює питання реалізації громадянами України права вносити в органи державної влади, об’єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Крім іншого, цей законодавчий акт забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.

Розгляд звернень.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити