(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/12
Радник старости
Радник старости
Березень , 2019/№ 1

Староста та ОСН: хазяйнуємо там, де живемо! (частина 4)

http://tinyurl.com/yy2era6l
У попередніх номерах газети «Радник старости»1 ми розглядали питання щодо сприяння старостою створенню та подальшій роботі органів самоорганізації населення2 і вже встигли розібратися в питаннях здійснення власних повноважень ОСН, передбачених пп. 1 — 10 ч. 1 ст. 14 Закону України від 11.07.2001 № 2625-III «Про органи самоорганізації населення»3. У цій статті завершуємо огляд цих повноважень.

1 Див. «Радник старости» відповідно за червень 2018 р., № 2, с. 38; вересень 2018 р., № 3, с. 37 та за грудень 2018 р., № 4, с. 30.

2 Далі за текстом — ОСН.

3 Далі за текстом — Закон № 2625.

Власні повноваження ОСН

Отже, продовжимо наш огляд з такого повноваження, як...

11. Розглядати звернення громадян, вести прийом громадян.

Роль та місце старости у процесі врахування органами місцевого самоврядування інтересів мешканців конкретних населених пунктів важко переоцінити. Як, власне, важко переоцінити і роль старости у представленні таких інтересів у виконавчому комітеті тієї ж, наприклад, селищної ради.

Однією з форм взаємодії старости з мешканцями у цьому процесі є робота із зверненнями громадян і ведення особистого прийому.

У цій роботі на допомогу старости може прийти ОСН.

Зауважте, що Закон № 2625 не визначає, яким саме чином ОСН може реалізувати це повноваження, тому ми звернемося до профільного Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян»4.

4 Далі за текстом — Закон № 393.

Цей Закон регулює питання реалізації громадянами України права вносити в органи державної влади, об’єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Крім іншого, цей законодавчий акт забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.

Розгляд звернень.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
староста, органи самоорганізації населення, повноваження ОСН додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті