(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2015/№ 14

Податковий компроміс: неузгоджені зобов'язання «теж люди»

Лист ДФСУ від 06.03.15 р. № 550/2/99-99-10-04-01-10

Ви вирішили скористатися процедурою податкового компромісу (ПК)? Тоді цей лист для вас! Також вам допоможуть наші матеріали з «БТ», 2015, № 4, с. 5 і 6; № 6, с. 7; № 7, с. 32; № 10, с. 7.

Часу на те, щоб «здатися», залишилося не так уже й багато. Останній день для подання документів на досягнення ПК — 17.04.15 р. Отже, слід поквапитися.

Податківці в листі, що коментується, роз’яснили декілька проблемних моментів.

1. Документи для отримання ПК. Якщо йдеться про узгоджені податкові зобов’язання, то для отримання ПК потрібно подати уточнюючу декларацію (до затвердження спецформ використовуйте діючу форму), заяву про ПК (приклад є у листі ДФСУ від 02.02.15 р. № 3217/7/99-99-15-01-04-17), а також перелік (опис) операцій, які претендують на ПК.

Якщо ж ви хочете досягти ПК за неузгодженими (оскаржуваними) податковими зобов’язаннями, то вам достатньо подати заяву про ПК за податковим повідомленням-рішенням (ППР). Це вичерпний перелік документів, і жодних інших від вас не мають права вимагати.

2. ПК за неузгодженими зобов’язаннями. Після того як ви подали заяву про компроміс за ППР, податківці, щоб підтвердити право на ПК, розглядатимуть її протягом 10 днів на предмет відповідності умовам ПК. А саме вони акцентуватимуть свою увагу на:

• наявності факту узгодження сум податкових зобов’язань на дату подання заяви. У цьому випадку ПК досягається саме за неузгодженими (оскаржуваними) зобов’язаннями. Тому якщо зобов’язання вже узгоджені, то ПК не світить, наприклад, ви отримали ППР і протягом 10 календарних днів не подали скаргу* або заяву на ПК;

• тому, до  яких сум ви маєте намір застосувати ПК. Майте на увазі: ПК застосовується до сум заниження ПДВ і податку на прибуток. Тому якщо йдеться про штрафні санкції, у тому числі нараховані за несвоєчасну сплату зобов’язань за ст. 126 ПКУ, то на ПК за такими сумами не сподівайтеся;

• тому, за якими податками ви бажаєте досягти ПК. Пам’ятайте: ПК можна досягти лише за ПДВ і податку на прибуток. На інші податки та збори ПК не поширюється (наприклад, збір за забруднення нав­колишнього середовища, спецводозбір тощо).

* Як оскаржити рішення податківців, читайте у «БТ», 2014, № 6, с. 4.

Тому будьте уважні, коли запов­нюєте заяву про компроміс за ППР!

3. Сплата компромісної суми. Ще один проблемний момент пов’язаний з узгодженням і досягненням ПК. Податківці підтвердили, що, досягши ПК за неузгодженими (оскаржуваними) податковими зобов’язаннями, днем узгодження вважається день подання заяви. Сплатити ж 5 % від суми заниження податкового зобов’язання потрібно протягом 10 календарних днів із дня узгодження. І лише після сплати компромісної суми ПК вважається досягнутим.

Тобто виходить нестикування: формально зобов’язання вважаються узгодженими з дня подання заяви, але про те, що вони дійсно підпали під ПК, податківці повідомлять лише через 10 днів із дня отримання заяви. Водночас, якщо протягом цих 10 днів не сплачено «компромісну» суму, податкове зобов’язання вважається неузгодженим.

Цю проблему ми обговорювали в «БТ», 2015, № 7, с. 32. На неї звертає увагу й Асоціація платників податків України у листі від 10.02.15 р. № 1417/1/3. На думку Асоціації, податківці безпідставно присвоїли собі повноваження приймати рішення про погодження або непогодження заяв, хоча останнє слово — за платником податків (згідно із Законом № 63**).

** Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» від 25.12.14 р.

Утім, податківці жодної проблеми не бачать: Закон № 63 передбачає лише один строк для сплати узгоджених податкових зобов’язань — протягом 10 календарних днів з дня, наступного за днем узгодження. І крапка.

податковий компроміс додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті