(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/32
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2015/№ 6

Відпустка для працівників із зони АТО: «за свій рахунок» на законній підставі

Закон України від 15.01.15 р. № 121-VIII «Про внесення змін до статті 25 Закону України «Про відпустки»

У Донецькій і Луганській областях триває АТО. Частина підприємств заморозила діяльність (що робити, читайте у «БТ», 2014, № 23, с. 28; № 39, с. 44). Ті ж, хто працює, стикнулися з «витоком кадрів»: працівники, боячись за своє життя, не виходять на роботу.

Свого часу Мінсоцполітики зазначало, що звільнити за прогул таких працівників не можна (лист від 08.07.14 р. № 7302/3/14-14/13 // «БТ», 2014, № 29, с. 7), а також невихід окремих працівників на роботу не можна вважати простоєм (лист від 11.08.14 р. № 8946/0/14-14/13 // «БТ», 2014, № 35, с. 9).

Найбільш прийнятний варіант для такого випадку — відпустка. Але тривалості щорічних відпусток явно недостатньо — АТО триває вже котрий місяць. Неоплачувані відпустки («за свій рахунок»), якщо вони надані без причин зі ст. 25 Закону про відпустки, також мають межу — 15 календарних днів (ст. 26 Закону про відпустки).

Таким чином, просто потрібно було додати «АТО-причину» у ст. 25 Закону про відпустки. Додали: за бажанням працівника йому в обов’язковому порядку надають неоплачувану відпустку на період проведення АТО у відповідному населеному пункті. До тривалості відпустки зараховується і час, необхідний для повернення працівника до місця роботи, але не більше 7 календарних днів після прийняття рішення про припинення АТО.

Запитання: чи можна оформити такі відпустки «заднім числом»?

Формально виходить, що заявити про бажання піти в таку відпустку «за свій рахунок» працівник може лише з 01.02.15 р., відповідно й відпустки надаються лише з цієї дати. До цього вважаємо, що працівник не виходив на роботу з поважної причини.

Важливий нюанс: законодавець прописав, що розрахунок ЄСВ за абз. 9 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ не перевищує мінзарплату, ЄСВ нараховується виходячи з мінзарплати), здійснюється без урахування АТО-відпускників «за свій рахунок» (див. с. 48 номера).

Нагадаємо, що існує й «глобальне» ЄСВ-звільнення для платників ЄСВ, прописаних у податкових органах зони АТО. Його надав Закон України від 02.09.14 р. № 1669-VIII («БТ», 2014, № 42, с. 4).

Закон діє з 01.02.15 р.

АТО, відпустка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті